70 4e Afd. 27 juni 1963 exploitant van het theater worden verkort, een en ander tenzij met vergunning van burgemeester en wethouders en overeenkomstig de daarbij gestelde voorwaarden; d. bij verandering van de bestemming van het theater of indien het theater niet meer overeenkomstig zijn bestemming wordt gebruikt of kan worden gebruikt, een en ander ter beoordeling van burgemeester en wethouders; e. bij niet-nakoming door de geldnemer van enige bepaling der geldle- ningsakte of der hypotheekakte, Artikel 6. De hoofdsom of het restant daarvan zal opeisbaar zijn één jaar nadat de gemeenteraad heeft uitgesproken dat het theater een zodanige wijzi- ging van karakter heeft ondergaan, dat niet meer gezegd kan worden dat het theater voor de instandhouding van het cultureel leven nog van bete- kenis is, tenzij de raad uiterlijk elf maanden na dat besluit het besluit herziet. Jaarlijks vöör 1 juli zendt de geldnemer aan burgemeester en wethouders een gespecificeerde opgaaf van het aantal in het theater gedurende het lopende exploitatiejaar van september tot en met augustus gegeven en te geven voorstellingen, lezingen en andere bijeenkomsten. Artikel 7. Tot zekerheid van de voldoening van ai hetgeen de geldnemer krachtens het hiervoor bepaalde verschuldigd is of zal worden ten belope van 71.000,met renten, deze laatste beperkt tot die over twee jaar en het lopende jaar, boeten en kosten, tezamen begroot op 14.000,zal de geldnemer aan de gemeente verlenen het recht van derde hypotheek op het theater met woning en met de daarbij behorende grond, kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie A, nummer 6484, groot 1480 m2. Artikel 8. In de akte van hypotheekstelling moeten de navolgende bepalingen en bedingen worden opgenomen: a. ten aanzien van het bedrag van de schuld, tot zekerheid waarvan de hypotheekstelling geschiedt, zal de geldnemer zich moeten gedragen naar en genoegen nemen met de boekingen van de gemeente, in dier voege, dat de geldnemer erin toestemt, dat executie of verkoop, hierna bedoeld sub f, kan geschieden voor het saldo van die boekingen, ver- hoogd met aan de gemeente versehuldigde rente en eventuele boete en kosten, behoudens de rechten van de geldnemer op zodanig gedeelte van de opbrengst van het verkochte onroerend goed als na kwijting van het saldo door hem moeht worden bewezen minder verschuldigd te zijn dan te zijnen laste is gebracht; b. de geldnemer moet het verbondene in behoorlijke en bruikbare staat ten genoegen van burgemeester en wethouders onderhouden en tot een bedrag ten genoegen van burgemeester en wethouders tegen brand en stormschade verzekeren; bij eventuele schade zullen de assurantie- penningen in de plaats treden van de hypotheek voor zover betreft het tenietgegane gedeelte van het onderpand; c. de geldnemer is verplicht de kosten van reparatie en onderhoud en alle lasten en belastingen, welke van het verbondene worden geheven, be- hoorlijk en tijdig te voldoen en de kwitanties daarvan evenals van de

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 18