67 4e Afd. 27 juni 1963 bereidingsbesluit ter voorkoming van een bebouwing in strijd met het streekplan voorts nog betekenis. In de eerste plaats ten aanzien van het ten westen van de spoorlijn gelegen gedeelte. In het streekplan was aldaar de westelijke noord-zuid- verbinding geprojecteerd. De Kroon heeft deze bestemming buiten de goedkeuring van het streekplan gehouden. Zolang een wijziging van het streekplan voor dit deel van de gemeente nog niet is tot stand gekomen, kan een voorbereidingsbesluit van Uw Raad een ongewenste bebouwing aldaar belemmeren. Verder is in het streekplan het gebied tussen Rivierenbuurt en Manpads- laan bestemd voor agrarisch bedrijf, inclusief daarvoor geschikte bedrijfs- gebouwen en -woningen. In het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak is dit even- eens geschied met uitzondering van een langs de Herenweg gelegen strook grond ter diepte van 60 70 meeter. Voor deze strook is van kracht ge- bleven het oude uitbreidingsplan 52, hetwelk langs de weg een open be- bouwing van 1 2 woningen aaneen toestaat. Deze bebouwing is vrijwel geheel gerealiseerd, maar de thans nog open gedeelten hebben zo'n belang- rijke landschappeiijke functie, dat het van belang is de bestemming van deze grond nader in overweging te nemen, daarbij uitgaande van de be- stemming in het streekplan. Ter verkrijging van een goede aansluiting aan het Plan Rivierenbuurt en Ipenrode is het gewenst voor het gehele ten zuiden van deze buurt gelegen terrein een herziening van de uitbrei- dingsplannen in voorbereidlng te verklaren. De bovenbedoelde gedeelten van de gemeente, waarvoor naar onze mening een herziening van de daar geldende uitbreidingsplannen in voor- bereiding moet worden verklaard, hebben wij aangegeven op een kaart, welke ten raadhuize ter inzage ligt. Wij stellen U voor een herziening van de voor die delen geldende uit- breidingsplannen in voorbereiding te verklaren door vaststelling van bij- gevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 19 juni 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 8