77 2e Afd. 25 juli 1963. VEKBETEKING GASLEIDING NAAK BENNEBKOEK. Aan de Raad, Voor het transport van het gas naar Bennebroek, dat sinds enkele jaren onder middendruk geschiedt, wordt tussen de Sportparklaan en de brug bij de kruising Binnenweg/Bennebroekerlaan te Bennebroek nog gebruik gemaakt van een lage-drukleiding, welke is aangelegd met behulp van gietijzeren mofbuizen met lood-striktouwpakkingen. Aanvankelijk leverde dit weinig bezwaar op, omdat in de eerste jaren na de inbedrijfstelling van de middendrukinstallatie dagelijks slechts gedurende korte tijd de ver- hoogde gasdruk toegepast behoefde te worden. De rest van de dag stond de leiding onder lage druk, waarbij het lekverlies gering was. Door de geleidelijke toeneming van het gasverbruik als gevolg van de uitbreiding der bebouwing in de buurtschap de Glip en in Bennebroek en Vogelenzang is de periode gedurende welke de gasdruk moet worden ver- hoogd van 100 tot 600 mm WK steeds langer geworden, waardoor de gas- lekkages een grotere rol zijn gaan spelen. De tijd is dan ook nu gekomen om de lekke mofverbindingen systema- tisch op te zoeken en met behulp van zgn. Prodorit gietmassa afdoende te dichten. De totale lengte van de op deze wijze te behandelen leiding bedraagt circa 2600 meter, waarin ongeveer 600 lekke verbindingen voorkomen. Ook bij een eventuele distributie van aardgas zal deze behandeling volle- dig haar waarde behouden. Het werk zal in totaal een bedrag van f 31.000,vergen. Wij stellen U voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit dit bedrag te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 17 juli 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies der commissie voor de gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de gewone dienst der be- groting voor het gasbedrijf een krediet groot /31.000,ter beschikking te stellen voor het gasdicht maken van het gedeelte van de gasleiding naar Bennebroek gelegen tussen de Sportparklaan te Heemstede en de brug bij de kruising- Binnenweg/Bennebroekerlaan te Bennebroek. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 juli 1963. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 11