80 2e Afd. 25 juli 1963. INVOEKING 3-JARIGE CURSUS AAN DE BRONSTEESCHOOL. Aan de Raad, Het hoofd van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, de Bronsteeschool, heeft medegedeeld, dat tal van leerlingen, die voor het eerst tot het eerste leerjaar worden toegelaten, doubleren. De school ont- vangt leerlingen van ongeveer 40 scholen voor gewoon lager onderwijs en in de hogere leerjaren van scholen voor m.o./v.h.o. Vele leerlingen halen de eindstreep niet en komen niet in het bezit van een mulodiploma, dat na 4 jaren zowel diploma A als B behaald kan worden. Het probleem van het zitten blijven doet zich landelijk voor. Om een aantal leerlingen toch in de gelegenheid te stellen een minder vergaande studie met goed resultaat te kunnen beëindigen, heeft men in tal van gemeenten een 3-jarige uloschool met een vereenvoudigd leerplan gesticht of zodanige cursus verbonden aan de bestaande scholen met 4- jarige cursus. Laatstgenoemde scholen of cursussen leiden dan op voor een „schooldiploma". Het is de bedoeling in het eerste leerjaar van de 4-jarige- en van de 3- jarige cursus dezelfde lessen te geven en daarna een splitsing te maken. In dat jaar kunnen de leerlingen behoorlijk worden geobserveerd en kan aan het einde worden beoordeeld wie voor een 4-jarige- en wie voor een 3-jarige opleiding in aanmerking kunnen komen; de mogelijkheden voor de toekomst voor de laatstbedoelde leerlingen zijn groter dan thans. Met het hoofd van de Bronsteeschool zijn wij van oordeel, dat het ge- wenst is ook aan die sehool een 3-jarige cursus te verbinden. Ook de in- specteur van het lager onderwijs in de inspectie Amstelveen kan hiermede geheel instemmen. Met ingang van het schooljaar 19631964 zou derhalve een tweede leer- jaar van de 3-jarige cursus gevormd kunnen worden en het volgende cur- susjaar een derde leerjaar. Aan die cursus zullen in het 2e en 3e leerjaar o.a. 2 moderne talen engels en duits worden onderwezen terwijl veel uren zullen worden be- steed aan de handelsvakken; in wiskunde zal geen les worden gegeven. Ook zal les worden gegeven in machineschrijven en stenografie. De tabel van lesuren en het aantal vakken voldoet aan de wettelijke bepalingen voor het ulo-onderwijs gesteld. Hoewel wij van oordeel zijn, dat met invoering van een 3-jarige cursus geen volledige oplossing is gevonden voor het vraagstuk van de zitten- blijvers bij het uitgebreid lager onderwijs, menen wij, ûat met de vorming van een cursus met vereenvoudigd leerplan naast de bestaande 4-jarige cursus toch een oplossing wordt verkregen die tal van leerlingen van nut kan zijn. Teneinde de benodigde leerboeken en -middelen, waaronder schrijfma- chines, voor bovenvermelde cursus, waarvoor zich reeds 20 leerlingen heb- ben aangemeld, te kunnen aanschaffen, is een krediet benodigd van f 11.000,—. De betrekkelijke stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Wij stellen U voor met ingang van 1 september a.s. tot vorming van een 3-jarige cursus aan de Bronsteeschool over te gaan en daarvoor een krediet te verlenen groot f 11.000,door bekrachtiging van het hierbij gevoegde ontwerp-besiuit. Heemstede, 17 juli 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 17