81 4e Afd. 25 juli 1963. BEROEP TEGEN GEDEELTELIJKE NIET-GOEDKEURING VAN PLAN GLIP II. Aan de Raad, Op 19 juli j.l. is ingekomen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland d.d. 16 juli 1963, afd. 1, no. 171, waarbij het Plan Giip II is goedgekeurd „met uitzondering van twee plandelen op de kaart omge- ven met een lijn van rode kleur". Ten aanzien van de beide plandelen overwegen Gedeputeerde Staten het volgende „dat bij Koninklijk Besluit van 14 juni 1962, stbl. no. 230, tot gedeel- telijke goedkeuring van het streekplan voor Zuid-Kennemerland, onder meer van de goedkeuring is uitgezonderd het in dit plan voor ,,stads- en dorpsbebouwing c.a." aangewezen gebied nabij de buurtschap de Glip, dat ligt ten noorden van de Glipper Zandvaart en dat zich van de Ringvaart af in een strook ter breedte van 110 meter uitstrekt in noordwestelijke richting, tot aan de grens van de ontworpen bebouwing; dat in het voorliggende plan hiermede nog geen rekening kon worden gehouden en op evenvermelde gronden o.m. bebouwing is geprojecteerd, doch dat het met het oog op vorenvermelde Koninklijke beslissing thans noodzakelijk is een op de plankaart met rood omlijnd gedeelte buiten de goedkeuring te houden; dat in het plandeel, gelegen ten oosten van de Glipperweg en ongeveer tegenover „Eikenrode" en „Gliphoeve" gesloten bebouwing is geprojec- teerd; dat het uit stedebouwkundig oogpunt wenselijk is in dit deel van de ge- meente Heemstede in de bebouwing een zekere openheid na te streven; dat om deze reden ook dit gedeelte van het plan, op de kaart eveneens met een lijn van rode kleur omgeven, buiten de goedkeuring dient te wor- den gelaten;" Naar aanleiding van deze zinsneden merken wij het navolgende op. De eerste twee overwegingen moeten op een misverstand berusten, im- mers het daar bedoelde plangedeelte omvat het terrein tussen de Glipper Zandvaart en de zgn. vaart van Höcker. Dit terrein is op de ter goedkeu- ring ingezonden plankaart echter met een zwarte streeplijn omgeven en bij Uw besluit van 29 maart 1962, no. 38 uitdrukkelijk buiten het toen vastgestelde plan gehouden. Overigens hebben Gedeputeerde Staten ver- zuimd dit plangedeelte met een rode lijn aan te duiden. Van zeer ernstige aard achten wij de niet-goedkeuring van het andere plangedeelte. Het betreft hier het plandeel gelegen achter de in blokjes van twee te bouwen grote eengezinswoningen welke tegenover ,,Eiken- rode" en ,,Gliphoeve" zijn ontworpen. In dit plandeel zijn tien woning- blokken voor totaal zestig woningen geprojecteerd. Deze woningen zijn bedoeld voor woningwet- en premiebouw en ten dele geschikt voor bouw ter bewoning door zgn. aflopende gezinnen. De motivering voor het onthouden van goedkeuring aan dit gedeelte achten wij verre van voldoende; Gedeputeerde Staten stellen immers al- leen ,,dat het uit stedebouwkundig oogpunt wenselijk is in dit deel van de gemeente Heemstede in de bebouwing een zekere openheid na te streven". Deze zinsnede bevat geen enkel argument, doch is niet anders dan een stelling. Het is naar onze mening te betreuren, dat Gedeputeerde Staten een serieus opgezet plan, waarin het gemeentebestuur na ampele studies heeft neergelegd wat naar zijn oordeel „wenselijk is", zonder enige infor- matie bij de gemeente in te winnen over de daar levende opvattingen, na

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 19