81 4e Afd. 25 juli 1963. tor-bouw In het kader van de stedebouwkundige mogelijkheden en prioriteiten ten aanzien van de nog maar schaarse bouwgrond m de gemeente zijn de gronden in plan Glip II aangekocht om da,arop m aansluiting aan de bebouwing van plan Glip I in het bijzonder de goedkope bouw te realiseren in een mate als alleen hier en met m an- dere wijken zal mogelijk worden. Naar ons oordeel hebben Gedeputeerde Staten het plan Glip II alleen als een los staand plan beoordeeld en het niet gezien als een onderdeei van het organische geheel: de gemeente Heemstede met haar typisch tweezi]- dig karakter. Een opener bebouwing van het niet goedgekeurde plandeel betekent minder woningen en duurdere woningen d.w.z. geen woning- wetwoningen en bevordert in het grote gemeentelijk geheel gezien, dus niet de doelmatigheid. Bij de goedkeuring van uitbreidingsplannen gaat het om een doelma- tigheidsbeoordeling, om een verantwoorde afweging van de verschillende hierbij betrokken belangen en om een toekennen van prioriteiten (dr. D. van der Wel, Het goedkeuringsrecht, VAR-geschrift XL, p. 53 v. en de door hem vermelde jurisprudentie). Zoals wij hierboven hebben uiteengezet, hebben Gedeputeerde Sta,ten naar ons oordeel de doelmatigheid van het plan Glip II niet op de juiste wijze beoordeeld en ten onrechte voorbijgezien dat Uw Raad în het plan, als zijnde een organisch onderdeel van de gehele gemeente, die bebouwmg heeft opgenomen, welke na een verantwoorde afweging van belangen en prioriteiten het meest doelmatig bleek zonder dat daardoor de woonwijk als wijk stedebouwkundig gezien niet aanvaardbaar zou worden. Wij stellen U daarom voor ons te machtigen op grond van de hierboven ontwikkelde bezwaren tegen de niet-goedkeuring van het bedoeide plan- deel bij de Kroon in beroep te gaan. Heemstede, 22 juli 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. C. Corver l.b. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; overwegende, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bi] besluit van 16 juli 1963, afd. 1, no. 171, gedeeltelijke goedkeuring hebben verleend aan het bij raadsbesluit van 29 maart 1962, no. 38 vastgestelde uitbreidings- plan-in-onderdelen „Plan Glip II"; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 22 juli 1963, gelet op artikel 38 der Woningwet; BESLUIT: burgemeester en wethouders te machtigen bij de Kroon beroep in te stel- len tegen de weigering van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van het door hen bij hun besluit van 16 juli 1963, afd. 1, no 171 met rode lijn aangeduide, tegenover „Eikenrode" en „Gliphoeve gelegen plandeel van het uitbreidingsplan-in-onderdelen „Plan Ghp II zuiks op de grondslag van de in het onderhavige raadsvoorstel aangevoer- de overwegingen en motieven. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 juli 1963. De gëcretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 21