GEWIJZIGD EXEMPLAAR 4e Afd. 25 juli 1963. 75 SUBSIDIE STICHTING CLUBHUIS HEEMSTEDE VOOK HET NEDERLANDS PADVINDSTERS GILDE. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting Clubhuis Heemstede voor het Nederlands Padvindsters Gilde heeft bij schrijven van 8 mei j.l. verzocht om een één- malige gemeentelijke bijdrage, eventueel gedeeltelijk in de vorm van een rentedragende lening, voor de aanschaffing van luiken voor haar clubhuis, gelegen in het wandeibos Groenendaal. Genoemd clubhuis, dat de stichting mede dankzij de offervaardigheid van de ouders der padvindsters in 1953 heeft kunnen aankopen, is in ge- bruik bij 5 groepen padvindsters met in totaal 114 leden. Het gebouw verkeert in een goede staat van onderhoud, hetgeen groten- deels te danken is aan de inspanningen van leidsters en padvindsters, die door diverse akties de middelen voor verbetering en onderhoud bijeen brachten. Slechts éénmaal en wel bij Uw besluit van 29 juni 1961, no. 85 is voor noodzakelijk onderhoud een gemeentelijke bijdrage toegekend van maximaal 850,Ingevolge dit besluit is 780,uitbetaald. De exploitatie vertoont momenteel een gunstig beeld. Blijkens het inge- diende financiële overzicht mag aan het einde van 1963 op een batig saldo van 1.500,worden gerekend. Het bestuur staat thans echter voor enkele belangrijke uitgaven, n.l.: 1. de reeds bovengenoemde aanschaffing van luiken, welke noodzakelijk is geworden doordat de indertijd voor de ruiten aangebrachte afraste- ring van gaas, welke was vergaan en bovendien niet voldoende bestand bleek tegen de baldadigheid van vooral in de wintermaanden om het gebouw rondhangende jeugd, moest worden verwijderd; de kosten van deze voorziening bedragen inclusief schilderwerk rond 2.600, 2. het buitenschilderwerk, dat opmeuw moet worden uitgevoerd; de kosten hiervan bedragen 1.560, De sub 2 genoemde uitgaaf kan de stichting zelf financieren. De aan- schaffing van luiken gaat de draagkracht van de stichting echter te boven. Reeds eerder heeft de stichting gebruik gemaakt van het aanbod van een aannemer, die de luiken voor niets wilde aanbrengen en alleen de kosten wegens de levering van het hout in rekening zou brengen. Deze kosten zouden 1.000,bedragen. Het resultaat was echter dermate slecht, dat niets werd betaald. Overeengekomen werd, dat de aannemer het verlies zou nemen, mits hij de luiken mocht weghalen. Het feit, dat onlangs op teruggave van de luiken werd aangedrongen, alsmede de omstandigheid, dat de nieuwe aannemer het werk alleen voor een bedrag van 2.600,met welk bedrag hij beduidend beneden door anderen genoemde prijzen bleef wilde uitvoeren, wanneer hij zelf mocht bepalen wanneer het werk zou worden gedaan, hebben er toe geleid, dat de nieuwe luiken inmiddels zijn aangebracht. Gezien de functie welke het gebouw in het kader van een aktieve vrije- tijdsbesteding voor de jeugd vervult, lijkt een gemeentelijke bijdrage in ge- noemde kosten ons zeker op haar plaats. Temeer daar de middelen voor onderhoud en verbetering in de afgelopen jaren grotendeels uit eigen akti- viteiten werden verkregen. Het gehele bedrag voor rekening der gemeente te nemen lijkt ons echter niet juist. Wij stellen U daarom voor het gevraagde bedrag ad 2.600,te ver- minderen met het bedrag, waarvoor de stichting de luiken destijds zonder

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 7