113 2e Afd. 31 oktober 1963. UITBREIDING HOOFDLEIDINGNET VOOR GAS, DUINWATER EN ELEKTRICITEIT IN PLAN GLIP II. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 29 augustus j.l., no. 91 verleende Uw College ons een krediet voor het bouwrijp maken van gronden gelegen in het Plan Glip II. Op deze gronden zal nog in de loop van dit jaar met de bouw van het contingent woningwetwoningen voor 1963 worden begonnen. Het is gewenst, voordat ter plaatse bouwmaterialen worden opgeslagen, tot de buizen- en kabelaanleg voor de distributie van gas, duinwater en elek- triciteit over te gaan. De uitbreiding van het hoofdbuizennet voor gas zal bestaan uit een lage- druk mazennet, dat op drie plaatsen wordt aangesloten op de midden- drukleiding welke langs de Glipperweg loopt. De middendruk wordt door middel van 3 districtsregulateurs gereduceerd tot lage druk. Als mate- riaal voor de leidingen zal polivinylchloride (P.V.C.) worden gebruikt met een diameter van 103 mm. De buizen zullen in de trottoirs worden gelegd. Het hoofdleidingnet zal geschikt zijn voor de distributiedruk van circa 250 mm Wk voor aardgas. De totale kosten van deze uitbreiding worden begroot op 27.7000, Ook voor de uitbreiding van het hoofdbuizennet voor de distributie van het duinwater is een mazennet geprojecteerd met dezelfde vorm en inde- ling ais het gasnet. Het nieuwe netgedeelte zal op 3 plaatsen aangesloten worden op de bestaande 5" waterleiding langs de Glipperweg. Als leiding- materiaal zal asbest-cement worden gebruikt met een diameter van 100 mm. De kosten van deze uitbreiding zullen naar raming 34.000,be- dragen. Voor de distributie van elektriciteit in het Plan Glip II zal een nieuw stenen transformatorstation nodig zijn, waarvan de bouwkosten naar schatting /14.000,zullen bedragen. Voor de elektrische uitrusting van het station, met inbegrip van de transformator is begroot 9.000,Het station zal door middel van een hoogspanningskabel van 3 x 50 mm'2 ter lengte van 300 meter worden aangesloten op het hoogspanningsstation bij de Glipperbrug. De kosten van deze kabel met toebehoren worden be- groot op 7.300,Van het te bouwen transformatorstation uit zal de nieuwe wijk door middel van laagspanningskabels in 4 lussen van elektri- citeit worden voorzien. Voor reservedoeleinden en tevens voor de aansluiting van percelen is het nieuwe station met het station Glipperbrug door middel van 2 laag- spanningskabels gekoppeld. De laagspanningskabels zullen een diameter hebben van 4 x 50 4 x 6 mm2 en een totale lengte van 2900 meter. Deze kabels met toebehoren zullen een bedrag van /51.500,vergen. In totaal zal voor de elektrici- teitsvoorziening dus nodig zijn 14.000,-f 9.000,7.300, /51.500,— /81.800,—. Voor de openbare verlichting van de nieuwe wijk zijn geprojecteerd 54 aluminium lichtmasten van 5 Vî meter lichtpunthoogte, welke zullen wor- den voorzien van TL-armaturen, elk met 2 lampen van 20 Watt. De lam- pen zullen worden aangesloten op de distributiekabels voor elektriciteit. De kosten van deze lichtmasten bedragen in totaal 19.500,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 15