118 4e Afd. 31 oktober 1963. ONTEIGENING PEKCEEL GROND GELEGEN BINNEN HET UITBKEIDINGSPLAN „PLAN GLIP II". Aan de Raad, Bij besluit van 29 maart 1962, no. 38 stelde U vast de partiële herzie- ning 54 C van het uitbreidingsplan-in-onderdelen 54, regelende de bestem- ming van gronden in de buurtschap de Glip („Plan Glip II"). Gedeputeerde Staten keurden dit plan bij besluit van 16 juli 1963, no. 171, gedeeltelijk goed. Ten behoeve van het bouwrijpmaken van de in het plan gelegen gron- den stelde U bij besluit van 29 augustus 1963, no. 91, een krediet groot f 1.030.000,beschikbaar. Met de uitvoering van de werkzaamheden is inmiddels begonnen. Een hinderpaal voor de uitvoering van een gedeelte van het uitbreidings- plan, gelegen binnen het door Gedeputeerde Staten goedgekeurde deel, vormt de weigering van de heer P. A. A. M. van de Laar te Heemstede om een deel van zijn perceel, kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie C, no. 3465, aan de gemeente te verkopen. Voor de uitvoering van het plan dient de gemeente de beschikking te hebben over dit perceelsgedeelte, groot ongeveer 2685 m'2, ten behoeve van de aanleg van een straat, welke gedeeltelijk over het betreffende ter- rein loopt. Voorts is de beschikking over het perceelsgedeelte nodig voor de reali- sering van de bouw van een blok van 7 woningwetwoningen op dit terrein en van een blok van 5 woningen, gedeeltelijk op dit terrein en gedeeltelijk op aangrenzend gemeenteterrein geprojecteerd. Ondanks voortdurende onderhandelingen is betrokkene niet bereid ge- bleken de van gemeentewege geboden alleszins redelijke prijs te accepteren. Daar het zeer onwaarschijnlijk moet worden geacht, dat binnen afzien- bare tijd overeenstemming kan worden bereikt, achten wij het noodzake- lijk, dat in het belang van de volkshuisvesting een onteigeningsprocedure wordt aangevangen. Het daartoe dienende onteigeningsplan ligt ten Raad- huize voor U ter inzage. Wij stellen U voor het plan voorlopig goed te keuren, waarna ter visie legging kan plaats vinden. Indien nodig zal U zo spoedig mogelijk een ontwerp-raadsbesluit tot onteigening worden voorgelegd. Heemstede, 24 oktober 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 27