119 2e Afd. 31 oktober 1963. GELDLENING GROOT 1.000.000.—. Aan de Raad, Hierbij delen wij Uw College mede, dat wij een aanbieding hebben ontvangen voor de verstrekking van een vaste geldlening groot /1.000.000,op te nemen op 1 juni 1964 tegen een koers van 99% de looptijd zal 30 jaren zijn en de rente 4% per jaar, halfjaarlijks te vol- doen. De afiossing dient te geschieden in 30 gelijke jaarlijkse termijnen, aanvangende 1 juni 1965. Wij menen dat het aanbeveling verdient van dit aanbod gebruik te ma- ken voor de financiering van kapitaalsuitgaven, waarvoor door U de no- dige kredieten reeds werden of binnenkort zullen worden gevoteerd. De geldgeefster heeft verzocht haar naam alsmede de leningsvoorwaar- den geheim te houden. Wij verzoeken U derhalve deze gegevens niet naar buiten uit te dragen. Hoewel de leningsvoorwaarden afwijken van die, welke thans op grond van het zogenaamde rentegamma zijn toegestaan, kan niettemin tot het aangaan van deze lening worden besloten in verband met het in werking treden op 1 november a.s. van de Wet kapitaaluitgaven publiekrechtelijke lichamen. Op grond van deze wet wordt het voor de gemeenten mogelijk, zij het met enige restrictie, op de vrije kapitaalmarkt leningen op te ne- men. Wij stellen U voor tot het aangaan van bovengenoemde geldlening te be- sluiten door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 24 oktober 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 29