110 2e Afd. 31 oktober 1963. VOORZIENINGEN EN AANSCHAFFINGEN SX. ALOYSIUSSCHOOL. A.an de Raad, Het r.k Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart alhier, heeft onder daetekening van 22 september 1963 een aanvraag ingediend om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeente- kas te mogen ontvangen voor het treffen van enige voorzienlngen en het doen van enkele aanschaffingen ten behoeve van de St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan 7. Die voorzieningen betreffen: a. het uitbreiden en wijzigen van de electrische lichtinstallatie. De huidige installatie bestaat uit ,,T.L."-S balken. De constructie van de starters is zodanig, dat de lichtbuizen vrij spoedig een bevend licht verspreiden met een laag rendement; zij voldoet niet. Balken en buizen worden niet meer gemaakt, zodat de kapotte buizen niet vervangen kunnen worden. Vervanging van de bestaande installatie en uitbreidmg met een aantal lichtbuizen om een goede verlichting te verkrijgen is nodig. Het bestuur raamt de kosten op rond f 3090, b. reparatie plafonds en opnemen en opnieuw leggen vloerbedekking in het bovenlokaal. In verband met de uitbreiding van de lichtinstallatie zullen de pla- fonds in de lokalen rerepareerd en bijgeschilderd moeten worden, waarvan de kosten door het bestuur geraamd worden op f 800, In het bovenlokaal behoort de vloerbedekking te worden opgenomen en opnieuw gelegd; de kosten worden geraamd op f 155,—. De aanschaffingen betreffen: a. een schrobmachine. De vloeren in de hal en gang zijn samengesteld uit tegels en graniet. Het schrobben daarvan is een vrij omvangrijke arbeid en zeer tijd- rovend. Het bestuur acht de aanschaffing van een schrobmachme, waarvan de kosten worden geraamd op f 760,nodig. b. klassikale leermiddelen. De aanschaf van leermiddelen is nodig wegens splitsing van het eerste leerjaar door toeneming van het aantal leerlingen; het bestuur raamt de kosten op f 720,—. Bovengenoemde bedragen en plannen worden te zijner tijd aan onze beoordeling onderworpen. Het bestuur heeft terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet, terwijl de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet. Wij stellen U mitsdien voor deze in te willigen door vaststelling van bijgaande ontwerp-besluit. Heemstede, 16 oktober 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretoris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 9