128 4e afd. 28 november 1963 GAKANTIE GELDLENING AAN TE GAAN DOOR DE STICHTING GEKEFOKMEEKDE BOUWCORPOKATIE VOOK BEJAARDEN De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 15 november 1963; gelet op de artikelen 170 en 228 der gemeentewet; BESLUIT: I. onder afstanddoening van alle voorrechten en exceptiën, door de wet aan borgen toegekend, te waarborgen de jaarlijkse afiossing van een geldlening op annuïteitsbasis en de jaarlijkse rentebetaling tot vier en drie kwart procent (4% van het niet afgeloste gedeelte van het kapitaal, alsmede de in de leningsovereenkomst bedongen vergoedingen, welke geldlening door de Stichting Gereformeerde Bouwcorporatie voor Bejaarden (hierna te noemen de Stichting), gevestigd te Utrecht, wordt aangegaan voor de bouw van 14 bejaardenwoningen te Heemstede met de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de Kleine Metaalnijverheid, ge- vestigd te 's-Gravenhage, tot een bedrag van f 260.000,en zulks onder de volgende voorwaarden en bepalingen; 1. De navolgende bepalingen en voorwaarden zijn alleen van toe- passing ten aanzien van c.q. voor zover betrekking hebbend op de onroerende bezittingen van de Stichting gelegen in het landgoed Kennemerduin. 2. Geen vervreemding of bezwaring van de onroerende bezittingen van de Stichting zal plaats hebben dan met schriftelijke goed- keuring van burgemeester en wethouders. 3. De Stichting zal geen kapitaaisverplichtingen op zich nemen, dan met schriftelijke goedkeuring van burgemeester en wethouders. 4. Besluiten van de Stichting tot: a. wijziging van de statuten; b. ontbinding van de Stichting; c. het voeren van rechtsgedingen, het aangaan van dadingen of het onderwerpen van geschillen aan scheidslieden mogen niet ge- nomen worden dan met schriftelijke goedkeuring van burgemeester en wethouders. 5. De Stichting zal alle maatregelen nemen, welke voor de verkrijging van steun uit 's Rijks kas nodig zijn, zulks ter beoordeling van burgemeester en wethouders. 6. De Stichting verplicht zich op eerste aanzegging van burgemeester en wethouders aan de gemeente het recht van eerste hypotheek te verlenen zulks onder de gebruikelijke bedingen, waaronder die bedoeld in artikel 1223, lid 2, artikel 1230, lid 1 en artikel 1254, lid 2 van het Burgerlijk Wetboek en artikel 297 van het Wetboek van koophandel op de onroerende bezittingen van de Stichting. 7. Vöör 1 december van elk kalenderjaar, voor het eerst vöör 1 decem- ber 1964, zal de Stichting aan burgemeester en wethouders ter schriftelijke goedkeuring zenden een begroting van baten en lasten en van kapitaalsinkomsten en -uitgaven, met uitvoerige memorie van toelichting, voor het volgend kalenderjaar. Indien burgemeester en wethouders bezwaren tegen de ingezonden begroting hebben, zai de Stichting haar dienovereenkomstig wijzigen of gebruik

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 30