128 4e Afd. 28 november 1963. maken van de onder 18 aangegeven mogelijkheid van beroep tegen de weigering der goedkeuring. Zonder schriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders zullen geen uitgaven worden ge- daan waardoor de in de begroting vermelde bedragen worden over- schreden. In die begroting zullen, voor zover mogelijk, als ver- gelijkingscijfers worden opgenomen de werkelijke cijfers van het laatst verstreken boekjaar. 8. Binnen zes maanden na afloop van elk kalenderjaar zal de Stich- ting aan burgemeester en wethouders ter goedkeuring zenden een balans per 31 december van dat jaar en een verlies- en winst- rekening over dat jaar, een en ander met een toelichting, alsmede een verslag over dat jaar; alle deze stukken opgemaakt onder verantwoordelijkheid van en getekend door een buiten de Stichting staande accountant. 9. De besteding van een exploitatie-overschot mag slechts geschieden onder goedkeuring van burgemeester en wethouders. 10. De Stichting verplicht zich om desgevraagd aan de door de ge- meente aan te wijzen personen inzage te geven van alle boeken en bescheiden van de Stichting en volledige medewerking te verlenen aan maatregelen, welke burgemeester en wethouders voor een goede controle op het financieel beheer en een goede administratie nodig zullen oordelen. 11. Indien burgemeester en wethouders het, gelet op het financieel be- lang der gemeente, gewenst achten, zal een door hen aan te wijzen financieel en economisch deskundige worden toegelaten in de ver- gaderingen van het bestuur der Stichting of van het bestuur der door de Stichting aangewezen beherende instelling, waarin onder- werpen betreffende het financieel beleid zullen worden behandeld. De deskundige zal het recht hebben aan de beraadslagingen deel te nemen. 12. De Stichting zal de 14 bejaardenwoningen behoorlijk en ten ge- noegen van burgemeester en wethouders onderhouden. Burge- meester en wethouders zullen te allen tijde bevoegd zijn de toestand van deze opstallen te doen opnemen. De door hen nodig geoordeelde herstellingen zullen op eerste aanschrijving binnen de door hen te stellen termijn worden verricht. 13 De Stichting zal er voor zorg dragen, dat de 14 bejaardenwoningen gedurende de looptijd der lening bij een maatschappij ter goed- keuring van burgemeester en wethouders zodanig zijn verzekerd tegen brand-, storm-, water- en glasschade, dat de kosten van her- stel of wederopbouw respectievelijk inrichting volledig uit de assu- rantiepenningen kunnen worden voldaan. De Stichting is verplicht op vordering van burgemeester en wethouders de betreffende polis en/of de premiekwitanties te tonen. 14 De tarieven van de aan de bejaarden in rekening te brengen £»»-/- sie-nprijHBn en vergoedingen en eventuele wijzigingen daarvan, zijn aan de goedkeuring van burgemeester en wethouders onderworpen. "y 15 Opneming in het tehuis van niet in de gemeente Heemstede woon- achtige bejaarden zal alleen kunnen geschieden met toestemming y van burgemeester en wethouders. (f'rfr' 16. De Stichting verbindt zich, indien zij haar bezittingen geheel of gedeeltelijk niet meer overeenkomstig hun bestemming gebruikt, of de exploitatie daarvan beëindigt, aan de gemeente het recht te

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 31