129 4e afd. 28 november 1963 RENTELOOS VOORSCHOT HEEMSTEEDS FANFARECORPS „EEN SGEZIND-EXCELSIOR" Aan de Raad, Het bestuur van het Heemsteeds Fanfarecorps „Eensgezind-Excelsior" heeft verzocht ten behoeve van de aanschaffing van een nieuw instrumen- tarium een renteloos voorschot van f 14.000,te mogen ontvangen. Het in gebruik zijnde instrumentarium moet worden vervangen. Het merendeel der instrumenten werd reeds bij de oprichting van de vereniging in 1925 tweedehands aangeschaft en voldoet niet meer aan de eisen, welke daaraan thans moeten worden gesteld. Wil de vereniging in staat blijven zich op concoursen met andere ver- enigingen te meten, hetgeen voor de vereniging in verband met de be- staande subsidie-regeling waarbij het bedrag der subsidie afhankelijk îs van de afdeling waarin wordt gespeeld van groot belang îs, dan îs aan- schaffing van een nieuw instrumentarium noodzakelijk. De kosten hiervan bedragen f 14.000,n Mede doordat de oude instrumenten voortdurend veel onderhoud hebben zevergd beschikt de vereniging niet over een instrumentenfonds, waaruit vorenvermelde uitgaaf kan worden bestreden. Het aangaan van een lening bii derden is eveneens onmogelijk, omdat de vereniging geen onderpand kan geven. Een zij het kort gebruikt instrumentarium kan als zo- danig nl geen dienst doen omdat de verkoopwaarde ervan praktisch nihil is. De vereniging zal bij beschikbaarstelling van het gevraagde bedrag jaar- liiks f 1000 aflossen. Uit met het bestuur gevoerde besprekingen en uit overgelegdé stukken is gebleken, dat een dergelijke aflossing inderdaad Bii besluit van 30 november 1962, no. 145 verleende U eveneens een renteloos voorschot aan de r.-k. Harmonie „St. Michaël" en wel tot een bedrag van f 15.000,In de beraadslagingen is er toen op gewezen, dat bij het renteloos verlenen van een voorschot in de gemeentebegroting met tot uitdrukking komt op welke wijze de gemeente alsdan subsidieert. Wrj achten het echter gewenst, dat aan het voorliggend verzoek op dezelfde wijze wordt voldaan als aan dat van de r.-k. Harmonie „St. Michael Zou thans aan „Eensgezind-Excelsior" wel rente in rekening worden gebracht dan zouden onze subsidienormen voor de muziekverenigingen met meer kunnen worden toegepast. Wij stellen U voor, gezien het belang van de veremging voor een aktieve vrijetijdsbesteding en voor het slagen van diverse evenementen in deze gemeente, het gevraagde renteloze voorschot ad f 14.000,beschikbaar te stellen. Een ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststellmg aan. Heemstede, 15 november 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 33