2e Afd. 20 december 1963. tarief naar de oppervlakte der woningen toe. Er kan dus gesteld worden, (iat de elektriciteit in onze gemeente in doorsnede goedkoper is dan in Haarlem. Bij de thans geldende tarieven was dit reeds zo ten aanzien van de kleinere verbruikers. Invoering van een vastrecht naar de oppervlakte der woning zou voor deze kleine verbruikers, voor zover zij thans onder het tarief A vallen en dus in het geheel geen vastrecht betalen, in ieder geval nadelig zijn. Ten einde Uw Raad een inzicht te geven in de praktische gevolgen van de door ons voorgestelde tariefsherzieningen hebben wij van een aantal verbruikers, die representatief geacht kunnen worden voor de groep waar- toe zij behoren, het bedrag doen berekenen, dat zij thans voor elk produkt afzonderlijk en voor de drie produkten tezamen verschuldigd zijn en dat wat zij zullen moeten betalen, wanneer de U thans aangeboden ontwerp- verordening van kracht zal zijn geworden. Deze gegevens zijn voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Ter wille van de overzichtelijkheid stellen wij U voor de bestaande verordening in te trekken en door een nieuwe verordening te vervangen, waarvan het concept U hierbij ter vaststelling wordt aangeboden. Behalve ten aanzien van de hierboven reeds vermelde wijzigingen wijkt dit concept nog op één punt af van de thans geldende verordening. Aan de groepen van verbruikers met wie wij, volgens Uw machtiging, bevoegd zijn een bijzondere overeenkomst aan te gaan is er één toegevoegd n.l. die aan welke stroom wordt geleverd voor tijdelijke doeleinden, zoals ten behoeve van kermissen, bouwwerken, televisie-uitzendingen e.d. Indien de door ons voorgestelde tariefsherzieningen door Uw College geëffectueerd worden zal er naar onze mening van bedrijfswinsten niet meer gesproken kunnen worden. Wij achten een batig saldo voor de drie bedrijven tezamen van f 85.000,—, zoals thans in de begrotingen voor 1964 geraamd wordt, een redelijke marge tussen inkomsten en uitgaven. De geringe speling in de begrotingen zou tot gevolg kunnen hebben, dat bijv. het schilderen der gashouders, hetwelk regelmatig dient te geschieden, het gasdicht maken van een gasleiding, zoals dit jaar met de middendrukleiding naar Bennebroek diende te geschieden e.d. niet uit de gewone dienst, waarop deze uitgaven naar haar aard thuishoren, betaald zouden kunnen worden. Het lijkt ons daarom goed jaarlijks de overwinst d.w.z. de winst, voor zover deze de ramingen in de begrotingen te boven gaat, ten behoeve van de bedrijven te reserveren. Er kan dan een bescheiden reserve worden gevormd, ten einde daaruit uitgaven, als de hierboven genoemde, te bestrijden. Deze reservering zal door vaststelling van de nodige begro- tingswijzigingen door Uw Raad jaarlijks kunnen geschieden. Heemstede, 16 oktober 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 11