2e Afd. 20 december 1963. 137 INGEBRUIKGEVING KI.AS- EN GYMNASTIEKLOKALEN VAN OPENBARE SCHOLEN. Aan de Raad, De tarieven en voorwaarden voor het ingebruik geven van kla,s- en gymnastieklokalen der openbare scholen aan derden zyn geregeld bij raadsbesluit van 4 december 1924, no. 107, gewijzigd by besluiten van 28 mei 1925, no. 38 en van 25 januari 1934, no. 6. Wii zijn van oordeel, dat tengevolge van de sedertdien gestegen lonen en prijzen een onjuiste verhouding is ontstaan tussen de exploitatiekosten en de thans geldende tarieven, zodat het optrekken van de taneven tot een meer met de werkelijke kosten overeenstemmend peil redelijk en ge- W Het verdient naar onze opvatting aanbeveling hierbij onderscheid te maken tussen gebruik door instellingen en particuliere personen enerzijds en door verenigingen en clubs anderzijds en voorts de mogelijkheid t openen een reductie op de vergoedingsbedragen toe te passen m de &eval- len waarin het karakter of de omstandigheden van veremgmgen en clubs daartoe aanleiding geven. Hierbij denken wij aan jeugdveremgmgen en orsanisaties werkzaam te algemenen nutte» Bij de bepaling van de in bijgaand ontwerp vermelde bedragen zijn wij uitgegaan van de vergoedingen, welke gelden voor het gebruik van loka- len van door het Rijk in stand gehouden hogere burgerscholen, lycea, kweek- en leerscholen. Terwille van de overzichtelijkheid van de regeling achten wij het ge- wenst, dat de bestaande verordening wordt ingetrokken en een nieuwe Wlj stellen U voor over te gaan tot vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit. Heemstede, 12 december 1963 Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 17