139 4e Afd. 20 december 1963. KREDIET AANKOOP VEEGMACHINE. De in 1956 aangeschafte veegmachine voldoet niet meer aan de thans te stellen eisen en raakt bovendien versleten, zodat een nieuwe machine moet worden gekocht. Bij aankoop van de huidige veger was dit de machine met de beste veeg- capaciteiten. De constructie en het systeem waren echter nog gebaseerd op de principes die golden in de dertiger jaren, de tijd ook van de paarden- tractie, toen het vuil over de volle breedte van de rijweg bleef liggen. Alleen een brede rolbezem was in staat dit vuil enigszins efficient op te nemen. Door het sterk toegenomen snelverkeer wordt nu het straatvuil naar de kant van de weg geblazen tegen de trottoirbanden aan en in de trottoirkolken. Een rolbezem is niet in staat dit vuil uit de door de weg en trottoirband gevormde hoek weg te nemen. Integendeel, er wordt tegen de trottoir- band en de trottoirkolken een klein rugje opgezet waardoor het hemel- water niet meer in de kolken stroomt. Om dit euvel te verhelpen is een horizontaal draaiende bezem vereist, die het vuil uit de goten veegt, waar- na het door een rolborstel of zuigapparaat moet worden opgenomen. De kosten van onderhoud en reparaties aan de machine lopen de laat- ste jaren dermate sterk op en de onproductieve uren ervan zijn in verband daarmee zo hoog, dat de tijd gekomen is de machine te vervangen. Gebleken is dat voor deze gemeente een „Geesink Johnston"-veegma- chine te preferen is boven andere machines die in de handel zijn. De kos- ten, inclusief kosten voor verwarming, geel zwaailicht en enkele reserve- onderdelen, bedragen 58.320,Rekening houdende met enige bijkomende kosten maximaal 60.000,In de staat van vaste bezittingen behorende bij de begroting 1964 van Openbare Werken is voor de aanschaffing een bedrag van 70.000,opgenomen. Technische gegevens van deze en een andere veegmachine liggen bij de raadsstukken voor U ter inzage. Wij stellen U voor ons ten behoeve van de aanschaf van de machine een krediet te verlenen, groot 60.000, Heemstede, 12 december 1963 Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 12 december 1963 met het advies van de commissie voor Openbare Werken; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot 60.000, ten behoeve van de aanschaffing van een Geesink-Johnston-veegma- chine; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 6 jaren. GAcfaan ter openbare raadsvergadering van 20 december 1963. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 25