141 4e Afd. 20 december 1963. AANKOOP GBOND TEN NOORDEN VAN DE PRINSENLAAN. Aan de Raad, In het uitbreidingsplan De Glip I zijn gelegen enkele percelen bloem- bollenland ten noorden van de Prinsenlaan, bestemd voor bouwterrein. In het Streekplan Zuid-Kennemerland had deze grond een zelfde be- stemming. Ten einde de mogelijkheid open te houden een zuidelijke oost- westverbinding (de zgn. weg-De Ranitz) over deze gronden tot stand te brengen, heeft de Kroon bij de goedkeuring van het Streekplan deze per- celen buiten de goedkeuring gelaten. Als gevolg hiervan zal ook het uit- breidingsplan De Glip I moeten worden gewijzigd, in verband waarmede U bij Uw besluit van 27 juni 1963, no. 67, een herziening in voorbereiding verklaarde. Inmiddels hebben Gedeputeerde Staten ter visie gelegd een ontwerp- Herziening 1964 Streekplan Zuid-Kennemerland. In deze herziening is nog geen tracé voor de oost-westverbinding opgenomen, doch zijn al de onder- havige gronden in hun geheel bestemd voor agrarische doeleinden. Ons college heeft tegen deze bestemmingswijziging een bezwaarschrift inge- diend, dat bij de raadsstukken voor U ter inzage ligt. Naar onze mening kan een vrij belangrijk deel als bouwterrein bestemd blijven, zonder dat daardoor de mogelijkheden voor de aanleg van de toekomstige weg wor- den verkleind. De gemeente kan thans een gedeelte van deze gronden, ter grootte van 1.35.95 ha. kopen, alsmede een daarop gelegen woonhuis Glipperweg 59, met schuur en erven, voor de totale som van f 58.000,De gronden zijn verpacht aan de heer C. P. van der Veek; de pachtprijs bedraagt f 1.200, per jaar. Naar ons oordeel is het in het gemeentelijk belang, dat tot deze koop wordt overgegaan in de verwachting, dat bij de nadere uitwerking van de bestemmingsplannen een belangrijk gedeelte van de gronden voor bouw- terrein wordt bestemd. Door reeds thans tot aankoop over te gaan zal de gemeente als eigenares er voor kunnen waken, dat de exploitatie van de gronden zodanig blijft, dat het realiseren van bouwplannen in de toekomst gemakkelijker uitvoerbaar zal zijn. Wij stellen U daarom voor in het belang van de volkshuisvesting tot aankoop te besluiten. Het voorlopig koopcontract en een kaart, waarop de grond is aangegeven, liggen ten raadhuize voor U ter inzage. Heemstede, 12 december 1963. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 29