4e Afd. 30 januari 1964. J AANLEGGEN KIJWIELPAD ZUIDZIJDE VAN MERLENLAAN Aan de Raad, De Van Merlenlaan wordt in toenemende mate gebruikt door het snel- verkeer. Vooral vrachtauto's benutten deze laan als kortste verbindingsweg tussen de Cruquiusweg en de Herenweg. Aangezien de rijbaan voor het snelverkeer zeer smal is, wordt bij het passeren van tegemoetkomend verkeer door de automobilisten gebruik ge- maakt van de bitumen stroken, welke ter weerszijden van de klinker- bstrating zijn gelegen. Op deze wijze wordt het langzame verkeer dat van genoemde stroken gebruik moet maken aan de kant gedrongen, waardoor bijzonder gevaarlijke situaties voor deze groep van weggebruikers ont- staan. Hierin kan verbetering worden gebracht door het aanleggen van een fietspad aan de zuidzijde van de Van Merlenlaan op 1 meter van de be- staande wegverharding, een en ander zoals op de voor U ten raadhuize ter inzage liggende tekening is aangegeven. De ligging van het fietspad is zodanig gekozen, dat geen bomen be- hoeven te worden gerooid en dat tevens geprofiteerd kan worden van de bestaande straatverlichting. Het fietspad zal alleen bestemd worden voor het verkeer in de richting west-oost. Het langzame verkeer in de richting oost-west zal gebruik moeten blijven maken van de noordelijk gelegen bitumen strook, daar anders dit verkeer de rijbaan van de Van Merlenlaan zou moeten kruisen. De kosten van uitvoering van dit plan worden volgens de voor U ter inzage liggende begroting geraamd op 22.000, Wij stellen U voor ons het voor de aanleg van genoemd fietspad be- nodigde krediet ad 22.000,beschikbaar te stellen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 22 januari 1964; a. aan burgemeester en wethouders ten laste van de kapitaaldienst een krediet ad 22.000,ter beschikking te stellen voor de aanleg van een rijwielpad aan de zuidzijde van de Van Merlenlaan; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 15 jaar. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 januari 1964. De secretaris, De voorzitter, Heemstede, 22 januari 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT:

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 21