13 4e afd. 30 januari 1964 BEBOUWDE KOM INGEVOLGE DE BOSWET Aan de Raad, Bij de bepaling van de werkingssfeer van de Boswet en de gemeentelijke kapverordening is van belang de grens van de bebouwde kom. Ingevolge de Boswet heeft deze grens twee functies. In de eerste plaats gelden de bevoegdheden van de Rijksoverheid alleen buiten de bebouwde kom. In de tweede plaats zijn de bevoegdheden van het provinciaal en het gemeentebestuur binnen de bebouwde kom groter dan daarbuiten. Aanvankelijk verstond de Boswet onder „bebouwde kom" de bebouwde kom, zoals deze ingevolge artikel 8 van de Wegenverkeerswet is vast- gesteld. Bij wet van 9 mei 1963, stbl. no. 246, in werking getreden op 15 juli 1963, is de Boswet op dit punt gewijzigd. Thans moet Uw College bij door Ge- deputeerde Staten goed te keuren besluit vaststellen, welke voor de toe- passing van deze wet de grenzen van de bebouwde kom der gemeente zijn. Het ontwerp-besluit moet gedurende 30 dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage liggen en de burgemeester moet de nederlegging tevoren in de Staatscourant, in één of meer dag- of nieuwsbladen en voorts op de ge- bruikelijke wijze bekend maken. Aanleiding tot deze wetswijziging was de omstandigheid, dat de be- bouwde kommen ingevolge de Wegenverkeerswet voor het doel, waarvoor de wetgever deze in de Boswet heeft bestemd, niet in het gehele land bruikbaar bleken, omdat een aantal colleges van Gedeputeerde Staten, waaronder dat in onze provincie, niet een gesloten begrenzing van de kommen ingevolge de Wegenverkeerswet heeft vastgesteld, maar volstaan heeft met het aangeven van punten op de van en naar de wooncentra leidende wegen. Dit systeem leent zich niet voor de hantering van de Boswet, die uit de aard van de door haar geregelde materie juist een afbakening van de kom- grenzen in het terrein buiten de wegen verlangt. Bij het ontwerpen van de grens van de bebouwde kom dezer gemeente hebben wij overeenkomstig de suggestie van het college van Gedeputeerde Staten zoveel mogelijk aansluiting gezocht bij de ingevolge de Wegenwet geldende kombegrenzing. Slechts op enkele ondergeschikte punten zijn wij daarvan afgeweken uit de praktische overweging, dat daardoor het gebied van de bebouwde kom gemakkelijker kan worden omschreven. Tegen het ontwerp-raadsbesluit, dat gedurende de daarvoor gestelde ter- mijn ter inzage heeft gelegen, zijn geen bezwaren ingebracht. Wij stellen U derhalve voor als grens der bebouwde kom dezer gemeente in de zin van de Boswet vast te stellen de grens, welke op een voor U ten raadhuize ter inzage liggende kaart in rood is aangegeven. Een ontwerp- besluit voegen wij hierbij. Heemstede, 22 januari 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 25