14 4e Atd. 30 januari 1964. AANKOOP GROND TEN NOORDEN VAN DE PRINSENLAAN. Aan de Raad, Bij besluit van 20 december 1963, no. 141, hebt U ons gemachtigd tot aankoop van 1.35.95 ha. bloembollenland, gelegen ten noorden van de Prinsenlaan. Wij hebben inmiddels bij voorlopige koopakte ook aangekocht een aan bovenbedoelde grond grenzend perceel bollenland, groot 2.19.65 ha. met een bijbehorend perceeltje erf, groot 1.95 are, beide vrij van pacht, tegen een koopsom van f 166.200, Deze grond heeft in het vigerende Streekplan Zuid-Kennemerland en in het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak een agrarische bestemming. De koopprijs ligt iets hoger dan wij over het algemeen voor soortge- lijke gronden zouden willen uitgeven. Wij menen evenwel, na inwinning van het advies van de commissie voor het grondbedrijf, U te moeten voor- stellen tot aankoop van deze percelen te besluiten. De grond is n.l. vrij van pacht en zal derhalve als vervangende grond kunnen dienen vooi volks-, school- en werktuinen en voor bloembollenbedrijven die bij reali- sering van de uitbreidingsplannen Geleerdenbuurt en Centrumplan zullen moeten worden verplaatst. De bedrijfsschadevergoeding die zou moeten worden betaald als geen vervangende grond kan worden aangeboden en de kosten van aankoop van gronden voor bovengenoemde tuinen indien aankoop al mogelijk is zijn dermate hoog, dat aankoop van deze grond thans als de voorde- ligste oplossing moet worden beschouwd. Onder mededeling dat de voorlopige koopakte met een bijbehorende tekening ten raadhuize voor U ter inzage ligt, stellen wij U voor tot aan- koop te besluiten. Heemstede, 22 januari 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 27