15 4e Afd. 30 januari 1964. VERKOOP GROND NABIJ „HET OUDE SLOT". Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging ,,Het Christelijk Lyceum te Haarlem" zoekt reeds geruime tijd naar bouwgrond in het zuidelijk deel van de Haarlemse agglomeratie, ten einde daarop een lyceumgebouw te stichten ter vervanging en uitbreiding van het noodgebouw aan de Koediefslaan. Het bestuur heeft zich tot ons gewend met het verzoek een gedeelte van de gronden te mogen kopen, gelegen tussen de Cruquiusweg en de ruïne ,,Het Oude Slot". De bedoelde gronden zijn in het Streekplan Zuid-Kennemerland en in het uitbreidingsplan-in-onderdelen 53D bestemd als natuur- en recreatie- gebied. Naar onze mening is een wijziging van het uitbreidingsplan, ten einde de bouw van een school met twee gymnastieklokalen en enige sportvelden mogelijk te maken, alleszins verantwoord. De commissie voor de gemeen- telijke plannen van de P.P.D. heeft zich in haar vergadering van 20 maart 1963 in gunstige zin over een zodanige wijziging uitgesproken. Wij zijn met het bestuur tot overeenstemming gekomen over de verkoop van een perceel grond ter grootte van 2.36.32 ha. voor een prijs van f 100.000,in totaal. Over het bedrag van de koopsom is van 1 januari 1964 af tot de dag van betaling van die som een rente verschuldigd van 4% De voorlopige koopakte met bijbehorende tekening ligt ten raadhuize voor U ter inzage. Wij stellen U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit tot verkoop van de grond te besluiten. Heemstede, 22 januari 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 29