17 4e afd. 30 januari 1964 EXPLOITATIE VAN GRONDEN IN PLAN GLIP II Aan de Raad, De voor de uicvoering van het uitbreidingsplan Glip II nodige gronden zullen, wanneer het terrein ter grootte van 2865 m2, toebehorende aan Van der Laar, is aangekocht waarover wij in beginsel met de eigenaar tot overeenstemming zijn gekomen alle eigendom zijn van de gemeente en zijn ingebracht in het Grondbedrijf. Met inbegrip van genoemde 2865 m2 bedraagt de totale oppervlakte van dit bezit 8.49.06 ha. Het bouwrijp maken van de gronden is inmiddels zover gevorderd, dat met de uitgifte van bouwterrein kan worden begonnen. Om tot een zuivere exploitatie-opzet te komen zullen daarom thans door de gemeente de kosten moeten worden vergoed die ten laste van het Grond- bedrijf zijn geboekt doch niet in de exploitatie van de gronden moeten worden betrokken. In de bovengenoemde oppervlakte is begrepen de grond, welke nodig is voor de aanleg van de Glipper Dreef. Deze weg, welke een oppervlakte heeft van 1.45.72 ha, gaat geheel buiten de te stichten bebouwing om; de woonwijk krijgt zelfs geen uitweg op deze Dreef. Ons college is van oordeel, dat de kosten van deze weg -vooralsnog de aankoopkosten met de rente niet ten laste van het bouwplan Glip II behoren te komen. Deze weg immers zal te zijner tijd uitsluitend in het belang van het doorgaand verkeer worden aangelegd. De gronden voor deze Dreef zijn aangekocht tegen verschillende prijzen. De totale aankoopkosten kunnen, inclusief rente, worden gesteld op rond 85.000,—. Wij stelien U voor deze gronden voor het genoemde bedrag uit het Grondbedrijf te nemen. Het uitbreidingsplan Glip II voorziet voorts in een verbetering en ver- breding van de Glipperweg van Gliphoeve af tot de grens van Bennebroek. Deze verandering, die een grote verfraaiing van deze toegangsweg tot de gemeente betekent, is niet alieen van belang voor het complex Glip II maar heeft betekenis voor de gehele gemeente. Het zou dan ook niet juist zijn de kosten van deze wijziging geheel ten laste van Glip II te brengen. Naar ons oordeel dienen deze kosten voor de helft ten laste van de ge- meente te komen. De kosten worden geraamd op 201.000,zodat rond 100.000,aan het Grondbedrijf dient te worden vergoed. Ook de overige kosten van het bouwrijp maken van het complex, waar- voor U bij raadsbesluit van 29 augustus 1963, no. 91 een krediet van 1.030.000,beschikbaar hebt gesteld, mogen naar ons oordeel niet ten volle ten laste van de bouwgrond worden gebracht: De weg die parallel loopt met de Glipper Dreef en verder langs de Glippervaart de Fazanten- laan en de Patrijzenlaan kan slechts aan één zijde worden bebouwd. Om het doorgaand verkeer over de toekomstige Glipper Dreef een fraai uitzicht op de gemeentelijke bebouwing te geven zijn de woningen alle met de voor- gevel naar de Dreef geprojecteerd, terwijl de lanen aan de andere zijde zijn voorzien van een groenstrook. De kosten van aanleg van deze lanen met groenstrook zijn derhalve ten dele gemaakt ten algemene nutte. Ons college acht het juist, dat een deel van die kosten naar ons oor- deel te bepalen op de helft van de kosten van aanleg van de beide lanen ten laste van de gemeenschap en niet van enkele bouwpercelen in Glip II wordt gebracht. Deze kosten dienen niet met toepassing van artikei 30, derde lid, Bedrijvenverordening, ten laste van de reserve ad rond 57.000 te worden afgeboekt en voor zover de reserve niet toereikend is in vijf jaren door de gemeente te worden afgeschreven, daar het i.c. in feite niet gaat om een op de exploitatie geleden verlies, maar om kosten die naar

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 33