21 2e Atd. 30 januari 1964. KREDIET VOOR AANSCHAFFING HYDRAULISCHE HOOGWERKER TEN BEHOEVE VAN HET ELEKTRICITEITSBEDRIJF. Aan de Raad, De ladderwagen, welke gebruikt wordt voor het onderhoud van de open- bare verlichting, komt voor vervanging in aanmerking. De stalen uit- schuifbare ladder is door het veelvuldig gebruik zodanig gesleten, dat be- twijfeld moet worden of de veiligheid van de ambtenaren, die van de lad- der gebruik moeten maken, voldoende gewaarborgd is. De onderhouds- kosten van de auto, waarop de ladder gemonteerd is, beginnen zodanig toe te nemen, dat het voordeliger moet worden geacht tot aanschaffing van een nieuwe over te gaan. In de praktijk is gebleken, dat het werken met een uitschuifbare lad- der te bezwaarlijk wordt, te veel tijd vergt en niet veilig genoeg is. In de eerste plaats is het aantal te onderhouden lichtpunten in de ge- meente de laatste jaren door de vervanging van de gasverlichting aan- zienlijk toegenomen. In de plaats van de lage gaspalen zijn veel hogere masten gekomen; vele zelfs met een lichtpunthoogte van 9 meter. Voorts is het verkeer veel intensiever geworden. Met het oog op de veiligheid van de op de ladder werkzame ambtenaren en ter voorkoming van onnodige hinder voor het verkeer mag door de auto voor het onder- houd van de verlichting zo min mogelijk beslag gelegd worden op de rij- weg. Verder neemt het aantal langs de weg geparkeerde auto's steeds meer toe, waardoor het dikwijls onmogelijk is om met de ladder de lantaarns te bereiken. Soms kunnen de geparkeerde auto's wel verplaatst worden, doch in ieder geval wordt veel tijdverlies geleden. Tenslotte laat de veiligheid en de bewegingsvrijheid van de ambtenaren op de ladder veel te wensen over. De hierboven opgesomde bezwaren, aan het gebruik van de uitschuif- bare ladder verbonden, hebben ons de voorkeur doen geven aan de aan- schaffing van een hydraulische hoogwerker, gefabriceerd door Simon Engineering Dudley Ltd. in Engeland, welke kan worden gemonteerd op een auto van het merk Ford Trader 30 (B). De van het werkplateau af te bedienen ladder van deze hoogwerker heeft een reikhoogte van ruim 10 meter en kan 5 meter zijdelings uitzwaaien. Met de aanschaffing van deze combinatie zal in totaal een bedrag van 35.000,gemoeid zijn, waarvan 24.000,voor de hoogwerker en 11.000,voor het auto-chassis. Het auto-chassis zal overeenkomstig het daarvoor geldende afschrijvingspercentage in 5 jaar worden afgeschreven. Van de hoogwerker mag verwacht worden, dat hij een levensduur van ten- minste 10 jaar zal hebben. Voor de bepaling van het afschrijvingspercen- tage voor dit laatste project mogen wij U verwijzen naar ons afzonderlijk voorstel. Wij stellen U voor ons voor de aanschaffing van de hydraulische hoog- werker en de auto een krediet van 35.000,te verlenen en daartoe het besluit vast te stellen, hetwelk U hierbij in concept wordt aangeboden. Heemstede, 22 januari 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 41