28 4e Afd. 27 februari 1964. AANVAARDING ERFSTELLINGEN. Aan de Raad, De g-emeente is er onlangs van in kennis gesteld dat aan haar als opvolgster in rechten van het Burgerlijk Armbestuur (Gemeentelijke Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon) krachtens raadsbesluit van 23 mei 1950, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 14 juni 1950, no. 11 twee erfstellingen zijn gemaakt. Het betreft in de eerste plaats de nalatenschap van de heer J. Bruijn, destijds wonende te Heemstede en op 27 maart 1939 overleden. De erflater heeft bij testament als zijn erfgenaam benoemd zijn broer, de heer J. H. Bruijn te Stockholm, onder de bepaling, dat bij diens overlijden het reste- rend gedeelte van de nalatenschap van eerstgenoemde moest worden toe- bedeeld aan negen instellingen, waaronder het Burgerlijk Armbestuur voor 15 De heer J. H. Bruijn is op 27 augustus 1959 overleden. De baten van de op dat tijdstip aanwezige bestanddelen van de nalatenschap, t.w. twee woningen (getaxeerd in oktober 1960) en enige effecten (waarde be- paald per 27 augustus 1959) alsmede de exploitatierekeningen van de wo- ningen en twee banksaldi, hebben een totale waarde van 43.350, De successie-memorie moet hiervoor nog worden ingediend. De heer J. H. Bruijn heeft bij zijn overlijden zijn eigen nalatenschap, na aftrek van een legaat, vermaakt aan dezelfde negen instellingen als bovenbedoeld, waarbij het Burgerlijk Armbestuur eveneens 15 is toebe- deeld. De baten van deze nalatenschap, waarvan de successierechten reeds zijn betaald, zijn gewaardeerd op 100.200,en bestaan uit een wo- ning, effecten, een banksaldo en een exploitatiesaldo van de woning. Wanneer U tot aanvaarding van de erfstellingen besluit zult U, om tot een bevredigende verdeling van de baten te kunnen komen, mêt de andere erfgenamen de woningen en effecten dienen te verkopen. Voor een der woningen, t.w. Orionweg 40, Haarlem, getaxeerd op 15.000,heeft de huurder een bod tot aankoop gedaan van 27.000,kosten koper. Blijkens de mededelingen van de notaris, die met de afwikkeling van de nalatenschappen is belast, bestaan de schulden uit het executeursloon en de kosten van boedelbehandeling. Wij stellen U daarom voor de erfstellingen te aanvaarden zonder voor- recht van boedelbeschrijving, aangezien gebruikmaking van dit voorrecht tot nodeloze complicaties en vertragingen in de afwikkeling zal leiden. Na goedkeuring van Uw besluit door Gedeputeerde Staten zal het no- tariskantoor de lastgeving worden verstrekt tot het verrichten van al het- geen voor een juist beheer van de nalatenschap vereist is. Tevens stellen wij U voor te besluiten de woning Orionweg 40, Haarlem, te verkopen voor de door de huurder geboden prijs en de effecten even- eens te gelde te maken. Zodra ten aanzien van de mogelijkheden van verkoop van de beide an- dere woningen de nodige gegevens bekend zijn zullen wij U te dier zake nadere voorstellen doen. Heemstede, 19 februari 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 5