34 2e Afd. 26 maart 1964. VERORDENING REGELENDE DE BEZOLDIGING DER AMBTENAREN OP JAARSALARIS. Aan de Raad, Zoals wij U in Uw vergudering van 20 december 1963 mededeelden beeft de Minister van Binnenlandse Zaken ons in een circulaire van 17 december 1963, no. AB 63/U 3015 in kennis gesteld met de bezoldigings- maatregelen, welke voor het rijkspersoneel per 1 januari 1964 worden getroffen. Als bijlagen bij deze circulaire werden nieuwe salarisschalen en inpassingstabellen toegezonden. Behalve de derde fase van de gedifferentieerde salarisverhoging voor de ambtenaren op jaarsaiaris zijn in de nieuwe salarisbedragen mede ver- werkt: le. 0,6 voor een correctie van de trendverhoging over 1963; 2e. 10 als een algemene salarisverhoging op basis van de te verwach- ten loonstijgingen bij de particuliere bedrijven; 3e. een gedeeltelijke compensatie voor het uit de Wet Pensioenmaatrege- len 1963 voortvloeiende hoger pensioenverhaal. De salarisgroepen 7 en 8 voor de ambtenaren op weeksalaris zullen wor- den opgeheven. De volgens de salarisgroepen 7 en 8 bezoldigd wordende functionarissen zullen worden ingepast in een rang op het niveau van res- pectievelijk rijksschaal 32 (salarisklasse IV) voor wat groep 7 betreft en in rijksschaal 4345 (salarisklasse VI) voor wat groep 8 betreft. Het maximum der diplomatoelagen wordt eveneens verhoogd. Toelagen en salarissen voor nevenfuncties kunnen respectievelijk met 10,6 en met 12 worden verhoogd. De Minister nodigt de gemeentebesturen uit voor het daarvoor in aan- merking komende gemeentepersoneel overeenkomstige voorzieningen te treffen. Aangezien zowel de bezoldigingsverordening voor de ambtenaren op jaarsalaris als die voor de ambtenaren op weeksalaris vrij ingrijpend die- nen te worden gewijzigd hebben wij gemeend U beide regelingen geheel opnieuw ter vaststelling te moeten aanbieden. In salarisklasse IV van de jaarwedderegeling hebben wij opgenomen de functie van hoofdvakman voor die personeelsleden, die tot nog toe volgens salarisgroep 7 werden bezoldigd. Naar onze mening komt deze benaming het meest overeen met de functie, welke zij bekleden. De rang van op- zichter C is in de nieuwe jaarwedderegeling niet meer vermeld. Voorts hebben wij in artikel 5 de functie van badmeester uit de groep der zgn. éénmansfuncties gelicht en overgebracht naar salarisklasse IV. Het nieuwe maximum van deze salarisklasse komt overeen met het nieuwe salaris, dat de badmeester bij handhaving der oude groepering zou heb- ben genoten. Ten einde de bevorderingsmogelijkheden voor hen die daar- voor in aanmerking komen te verruimen, mede in verband met het t.z.t. in gebruik nemen van het nieuwe zwembad, hebben wij in de salarisklas- sen VI en VII nieuwe functies opgenomen van respectievelijk badmeester B en badmeester A. Op deze wijze zal het tevens mogelijk zijn de bad- meester, die met de leiding van het nieuwe zwembad zal worden belast, in een hogere rang te benoemen dan de onder hem werkzaam zijnde bad- meester(s). De nieuwe verordening voor de ambtenaren op jaarsalaris bevat verder geen ingrijpende wijzigingen. De commissie voor georganiseerd overleg is omtrent de ontwerp-veror-

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 1