4e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 29 april 1964 53 4e WIJZIGING LEGESVERORDENING. Aan de Raad, Zeer binnenkort treedt de Visserijwet 1963 in werking. Deze wet maakt het, zulks in tegenstelling tot de oude wet, terzake van bcmoeiingen met het ingevolge de wet aanvragen of uitreiken van vis- akten en z.g. bijdragebewijzen mogelijk leges te heffen. Het tarief mag niet hoger zijn dan een nog bij algemene maatregel van bestuur vast te stellen bedrag, dat, naar ons bij informatie bleek, f 1,zal bedragen. De wet onderscheidt 2 soorten visakten, n.l.: 1 de kleine visakte, waarvoor wegens rechten en bijdrage in totaal 6,50 is verschuldigd; 2. de grote visakte, waarvoor wegens rechten en bijdrage in totaal f 20, moet worden betaald. Voorts is er het reeds eerder genoemde bijdragebewijs, geldig voor het vissen met één gewone hengel, dat voortaan f 2,kost. Gezien de omvang van de gemeentelijke bemoeiingen met de afgifte van deze akten en bewijzen stellen wij U voor in de Legesverordening op te nemen een bedrag van: f 1,verschuldigd voor een kleine of grote visakte; f 0,50 verschuldigd voor een bijdragebewijs. Een ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Heemstede, 8 april 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 8 april 1964; gelet op de artikelen 277, letter j, juncto 269 van de gemeentewet; BESLUIT: het Tarief, behorende bij de Legesverordening, te wijzigen als volgt: I. na het Tarief, onder I.C., wordt een nieuw tarief ingevoegd, luidende D. Visserijwet 1963 Bemoeiingen met het aanvragen of uitreiken van: 1. een kleine of grote visakte, als bedoeld in artikel 10 lid, sub a resp. b, van de Visserijwet 1963 2. een bijdragebewijs, als bedoeld in artikel 13, tweede lid, van de Visserijwet 1963 tweede f 1,— f 0,50; II. voor de bestaande aanduidingen D, E, F, G en H onder Tarief I wordt respectievelijk gelezen E, F, G, H en I; III. in het Tarief, in de bestaande indeling aangeduid als I.H., wordt in plaats van ,,A t/m G" gelezen „A t/m H". Dit besluit treedt inwerking op de dag, waarop de algemene maatregel van bestuur, als bedoeld in artikel 74, tweede lid, van de Visserijwet 1963 in werking treedt; het wordt voor het eerst toegepast bij de uitreiking van de akten of bijdragebewijzen voor het jaar 1 juni 1964 t/m 31 mei 1965. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 april 1964. De /ccretaris, D^veaczitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 17