55 4e Afd. 29 april 1964. le WIJZIGING SCHADEVERGOEDINGSVEKORDENING. Aan de Raad, Bij besluit van 27 januari 1955, no. 13 stelde U naar een door Gede- puteerde Staten ontworpen model vast de Verordening, houdende alge- mene regeien ter bescherming van de belangen van eigenaren en andere zakelijke gerechtigden tegen schade als gevolg van de vaststelling van ste- debouwkundige maatregelen nl. rooilijnen, bouwverboden, uitbreidings- plannen en voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningwet. Artikel 2 van deze verordening bepaalt, dat de verordening geldt met betrekking tot die stedebouwkundige maatregelen, waarop Uw Raad haar toepasselijk heeft verklaard. In de afgelopen jaren hebt U enkele uitbrei- dingsplannen voor toepassing van de verordening in aanmerking gebracht. Gedeputeerde Staten staan thans op het standpunt, dat de verordening op elk uitbreidingsplan van toepassing moet zijn. In verband hiermede stellen wij U voor artikel 2 van de verordening te doen vervallen. De redaktie van artikel 3 zal als gevolg hiervan moeten worden aan- gepast. Naast deze verordening bestaat nog steeds de bij Uw besluit van 28 maart 1940, no. 17, vastgestelde Verordening houdende algemene regelen ter bescherming van de belangen van derden in verband met rooilijnen. Aangezien voor de toepassing van eerstgenoemde schadevergoedings- verordening onder ,,stedebouwkundige maatregelen" ook rooiiijnen worden verstaan, kan laatstgenoemde verordening worden ingetrokken. Wij stellen U op grond van het bovenstaande voor overeenkomstig bij- gevoegd ontwerp te besluiten. Heemstede, 22 april 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 21