56 4e Afd. 29 april 1964. KREDIET VERBREDING EN VERBETERING LANCKHORSTLAAN. Aan de Raad, Uit verkeerstellingen is gebleken, dat 50 van het uit het noorden komende verkeer op de Herenweg, dat linksaf moet, via de Adriaan Pauwlaan en niet langs de Lanckhorstlaan naar de Heemsteedse Dreef gaat. Het verkeer ontwijkt daardoor de verkeerslichten ên de stopkrui- sing bij de Bronsteeweg. Ook in omgekeerde richting neemt het verkeer steeds toe. De Rijkswaterstaat wil bij de Adriaan Pauwlaan nu een linksaf-verbod op de Herenweg instellen. Daaraan bestaat mede behoefte omdat het nood- zakelijk is gebleken de voorsorteervakken ten noorden van de verkeers- lichteninstallatie op de hoek van de Lanckhorstlaan te verlengen tot voor- bij de kruising Herenweg-Adriaan Pauwlaan/Laan van Rozenburg. Het is duidelijk, dat de Lanckhorstlaan daardoor zeer zwaar zal worden belast; bovendien zal daardoor de stopkruising bij de Bronsteeweg tot grote moeilijkheden voor een goede afwikkeling van het verkeer leiden. Wij hebben deze aangelegenheid aan de verkeerscommissie voorgelegd met het verzoek ons over de door ons te nemen maatregelen te adviseren. In de verkeerscommissie zijn twee mogelijkheden voor een goede ver- keersafwikkeling naar voren gekomen, t.w. 6f verbreding van de Lanck- horstlaan en aanbrengen van een verkeerslichteninstallatie öf invoering van éénrichtingverkeer over Lanckhorstlaan en Adriaan Pauwlaan. Tegen deze laatste mogelijkheid werden als bezwaren gevoeld, dat de Adriaan Pauwlaan en de Laan van Rozenburg dan moeten worden gefun- deerd, hetgeen een zeer kostbaar werk is; dat daardoor op de Herenweg vlak bij elkaar twee kruisingen komen, waarvan de verkeersregeling moei- lijk is te combineren, terwijl ook de invoeging van het verkeer, komende van de Zandvoorter Allee op de Zandvoortselaan moeilijkheden zal ople- veren. De commissie is daarom tot de conclusie gekomen, dat de eerstge- noemde mogelijkheid in feite de enig aanvaardbare is. De hoofdinspecteur van politie heeft zich in gelijke zin uitgesproken. Wij kunnen ons met deze conclusie geheel verenigen en hebben daarom opdracht gegeven de nodige plannen voor te bereiden. Voor het plaatsen van een verkeerslichteninstallatie op het kruispunt Lanckhorstlaan-Bron- steeweg ontvangt U een afzonderlijk raadsvoorstel. Voordat tot verbetering en verbreding van de Lanckhorstlaan wordt overgegaan zal eerst het wegdek van de Adriaan Pauwlaan provisorisch moeten worden hersteld, opdat het verkeer tijdens de werkzaamheden aan de Lanckhorstlaan langs die route kan worden geleid zonder dat de om- wonenden daarvan grote hinder ondervinden. Daartoe zal op de bestaan- de klinkerverharding van de Adriaan Pauwlaan een afgewalste laag as- faltbeton moeten worden aangebracht, welke niet langer dan 1 jaar houd- baar behoeft te zijn. De kosten van deze voorziening worden geraamd op f 10.000,—. Wanneer de werkzaamheden aan de Lanckhorstlaan zijn voltooid, zal het wegdek van de Adriaan Pauwlaan definitief moeten worden hersteld. De vraag op welke wijze dit dient te geschieden, met name ook de vraag in hoeverre grondverbeteringen moeten worden toegepast, kunnen eerst worden beantwoord wanneer de resultaten van het linksaf-verbod op de Herenweg en eventuele verdere maatregelen ter ontlasting van het ver- keer op deze laan bekend zijn. Een raming van de kosten van herstel kan daarom thans nog niet worden opgesteld. Het plan tot verbreding van de rijbaan en de verbetering van het weg- dek van de Lanckhorstlaan omvat in hoofdzaak de volgende punten:

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 23