56 4e Afd. 29 april 1964. a. Het verbreden van de rijbaan van 7 m tot 11 m. Het gedeelte ter hoogte van het pand Bronsteeweg- 12, het voormalige „broederhuis", kan voorshands niet breder dan 9 m worden gemaakt. b. Het versmallen van de trottoirs. De geringste breedte wordt 1.50 m. Over een lengte van slechts enige tientallen meters komt dit voor bij de percelen Lanckhorstlaan 7 en Bronsteeweg 12 en 14. c. Het vervangen van de bitumen trottoirs door tegeltrottoirs. d. Het waar nodig verbeteren en herstellen van alle kolk- en huisaan- sluitingen op de riolering. e. Het maken van de buiten de rijbaan liggende bushalteplaatsen nabij het kruispunt met de Crayenestersingel. In verband met het plaatsen van de verkeerslichteninstallatie moet de Bronsteeweg over een lengte van enige tientallen meters worden verbreed om de opstelmogelijkheden te verbeteren, Aan de oostzijde van de Bronsteeweg, ten noorden van de Oosterlaan, is nog een bushalte voor bus 3 geprojeeteerd, omdat van die plaats af het invoegen naar de linksaf-strook nog voldoende mogelijk is. Tenslotte is een verruiming van de rijbaan aangebracht aan de westzijde van de Binnenweg, onmiddellijk ten zuiden van de Koediefslaan. Voor een vloeiend verloop van de kruising Lanckhorstlaan/Bronsteeweg is het noodzakeiijk, dat respectievelijk 6 en 12 m2 van de beide hoekpercelen Lanckhorstlaan 59 en Bronsteeweg 9, gelegen ten westen van het kruis- punt, worden aangekocht. Met de beide eigenaren is overeenstemming be- reikt. Aangezien de daaruit voortvloeiende kosten beneden f 1.000,blij- ven, kan ons college tot deze koop besluiten na gunstig advies van de eommissie voor openbare werken. Over aankoop van een strook grond van het pand Bronsteeweg 12 zijn nog besprekingen gaande. De totale kosten van bovenvermelde werken aan de Lanckhorstlaan en de Bronsteeweg met bijbehorende en bijkomende werken, inclusief de kos- ten die ten behoeve van deze werken door de gemeentelijke energiebe- drijven moeten worden gemaakt, worden geraamd op f 480.000, Een uitgewerkte begroting met bijbehorende tekening ligt ten raadhuize voor U ter inzage. Wij stellen U voor ons de voor de bovengenoemde werken benodigde kredieten te verlenen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 22 april 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 24