57 lan ckhorstla an/bronstee weg 4e afd. 29 april 1964 VERKEERSLICHTENINSTALLATIE KRUISPUNT Aan de Raad, Ter verbetering- van de verkeersafwikkeling in deze gemeente voor het doorgaande verkeer in de richting zuidoost/noordwest en omgekeerd is het gewenst het kruispunt Lanckhorstlaan/Bronsteeweg te voorzien van een verkeerslichteninstallatie. Thans is de regeling zodanig, dat het doorgaande verkeer op de Lanck- horstlaan voorrang moet geven aan het verkeer op de Bronsteeweg. Deze regeiing is inconsequent te noemen daar het verkeer op de Lanckhorst- laan veel intensiever is dan dat op de Bronsteeweg. Aan de andere kant blijkt het niet mogelijk zonder bijkomende maatregelen deze voorrangs- regeling om te keren, aangezien dit met* name voor het openbaar vervoer buslijn 1 en 3 zeer grote moeilijkheden zal opleveren. Binnenkort moet een belangrijke toeneming van het verkeer op de Lanckhorstlaan worden verwacht en wel zodra de plannen tot verbetering van de Lanckhorstlaan waarover U een voorstel zal worden aangebo- ('iin en Liet plan tot aanwijzing van deze laan als voorrangsweg, met gelijktijdige maatregelen ter beperking van het verkeer over de Adriaan Pauwlaan, zijn gerealiseerd. Zoals de hoofdinspecteur van politie uitvoerig in zijn rapport, dat met diverse bijlagen voor U ten raadhuize ter inzage ligt, uiteenzet kan voor genoemd kruispunt worden volstaan met een installatie met een tweefasen-afwikkelingDit houdt in, dat ôf het verkeer op de Lanckhorst- laan öf het verkeer op de Bronsteeweg mag oprijden. Ten behoeve van de voetgangers zullen twee door lichten beveiligde voetgangersoversteekplaatsen worden aangebracht n.l. één op de Bron- steeweg en één op de Lanckhorstlaan respectievelijk ten zuiden en ten westen van het kruispunt. Het is echter noodzakelijk uit verkeerstechnische overwegingen enige beperkingen in de regeling op te nemen. Zo zal met het oog op de geringe wegbreedte een linksaf-verbod moeten worden ingesteld voor het verkeer op de Lanckhorstlaan, ten einde te voorkomen, dat opstoppingen worden veroorzaakt door de zgn. „linksaffers", die voorrang moeten verlenen aan het rechtdoorgaande verkeer. Voorts zai het verkeer, dat vanaf de Lanckhorstlaan uit westelijke rich- ting rechtsaf de Bronsteeweg wil oprijden middels een apart licht op een îets later tijdstip groen krijgen dan het rechtdoorgaande verkeer uit de- zelfde richting. Hiermede wordt bereikt, dat de voetgangers, met name de vele schooikinderen, veilig de Bronsteeweg kunnen oversteken. Ten aanzien van de ,,linksaffers" op de Bronsteeweg geldt hetzelfde bezwaar als ten aanzien van de „linksaffers" van de Lanckhorstlaan. Daar echter de intensiteit en het karakter van het verkeer op de Bronsteeweg" geheel anders zijn dan die op de Lanckhorstlaan wordt het niet noodzake- lflk geacht een linksafverbod in te voeren. Met name voor buslijn 3 zal op de Bronsteeweg ten zuiden van het kruispunt een apart linksafvak met een extra lantaarn nodig zijn. Voorwaarde hiervoor is echter, dat de hui- dige bushalte op de Bronsteeweg in zuidelijke richting wordt verplaatst naar de hoek Binnenweg-Oosterlaan. Ten behoeve van het doorgaande verkeer uit het westen over de Lanck- horstlaan zal de te plaatsen installatie worden gekoppeld aan de verkeers- hchteninstallatie op het kruispunt Herenweg/Zandvoortselaan/Lanckhorst- In verband met de zeer goede ervaringen, welke zijn opgedaan met de door de N.V. Nederland te Haarlem geplaatste verkeerslichteninstallatie

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 27