2e Afd. 29 april 1964. KREDJET VOOR VERBETERIN G ELEKTRICITEITSVOORZIENING „DE HARTEKAMP" EN HOLLANDS-ZWEEDSE ZAADMAATSCHAPPIJ. Aan de Raad, Het gebouwencomplex op de buitenplaats „de Hartekamp" is thans aangesloten op het elektrisehe laagspanningsnet. In verband met de aan de bebouwmg op deze buitenplaats te geven uitbreiding zou t z.t een aan- siuiting op het hoogspanningsnet noodzakelijk geworden zijn. Deze nood- zaak doet zich echter reeds thans voor nu voor het koken gebruik zal worden gaan gemaakt van elektriciteit. Met de beheerders der inrichting is overeenstemming bereikt omtrent de plaatsmg van een transformatorhuisje op het terrein van „de Harte- kamp" en het Ieggen van een hoogspanningskabel over dat terr'ein welke zal worden aangesloten op het transformatorstation aan de Manpadslaan en vandaar langs de Herenweg zal lopen. Ook voor het gebouw van de N.V. Hollands-Zweedse Zaadmaatschappii aan de Leidsevaartweg behoeft de elektriciteitsvoorziening verbetering mede m verband met de voorgenomen uitbreiding daarvan. Deze verbetering kan thans op eenvoudiger wijze worden bereikt in combinatie met de maatregelen, welke voor „de Hartekamp" zullen wor- den getroffen. Daartoe zal de hoogspanningskabel van het transformatorstation op het terrein van „de Hartekamp" via een duiker in de Leidsevaart kunnen worden doorgetrokken naar een op het terrein van de Hollands-Zweedse zaadmaatschappij te plaatsen aluminium transformatorhuisje Een en ander wordt verduidelijkt op een bij de stukken voor de leden van uw Raad ter mzage gelegde situatietekening. De voor rekening van het elektrieiteitsbedrijf komende voorzieningen welke in hoofdzaak zullen bestaan uit het aanbrengen van een uitbrei- dmgsveld in het transformatorstation aan de Manpadslaan, de hoogspan- nmgskabel van dit station tot de grens van het terrein van ,,de Harte- kamp" en de inrichting van de beide te stichten transformatorstations zullen waarschijnlijk een bedrag vergen van f 45.000, Voor rekening van „de Hartekamp" blijven dan de bouwkosten van het op haar terrem te stichten transformatorstation en de kosten van de hoog- spanningskabel, voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de Heren- weg en dat station: tezamen begroot op f 19.000, De Hollands-Zweedse Zaadmaatschappij zal bekostigen het op haar ter- rein te plaatsen transformatorhuisje en de hoogspanningskabel lopende van t huisje naar het transformatorstation op het terrein van de Harte- f^l>éAalSmede de dUiker in de Leidsevaart. Hiermede zal naar schatting f 17.500,gemoeid zijn. Specificaties van de ten laste van het elektriciteitsbedrijf en van de beide afnemers komende kosten zijn mede voor U bij de stukken ter mzage gelegd. Wij stellen U voor ons door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit een krediet van 45.000,ter beschikking te stellen en ons te machtigen de nodige overeenkomsten aan te gaan met de Vereniging der Broeders Penitenten gevestigd te Boekel in Huize Padua, als beherende de Harte- ^en met de N.V. Hollands-Zweedse Zaadmaatschappij gevestigd te Heemstede, 22 april 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 29