59 2e Afd. 29 april 1964. KREBIET VOOR VERBINDING HOOFDLEIDINGEN VOOR WATER IN HERENWEG EN GLIPPER DREEF. Aan de Raad, Aan de hand van drukmetingen is onlangs geconstateerd, dat de water- druk in het gebouwencomplex van ,,Mariënheuvel" aan de Glipper Dreef bij groot waterverbruik onvoldoende is. De waterdruk zal nog verder afnemen wanneer de nieuwe vleugel van het complex, waarin ook een wasserij is ondergebracht, volledig in gebruik zal zijn. De watertoevoerleiding bestaat thans uit een 80 mm gietijzeren leiding van 750 meter lengte, welke aan de Herenweg is aangesloten op een hoofdleiding van 100 mm. Een afdoende verbetering van de waterdruk in dit gebouwencomplex zal pas kunnen worden bereikt, wanneer het door middel van een 110 mm p.v.c. toevoerleiding wordt aangesloten op de hoofdleiding in de Glipper Dreef, welke een doorsnede heeft van 125 mm. Deze oplossing maakt het voor het duinwaterbedrijf tevens aantrekke- lijk een verbinding door het wandelbos „Groenendaal" tot stand te bren- gen tussen de hoofdleidingen in de Herenweg en de Glipper Dreef, waar- voor een bestaande gietijzeren leiding van 80 mm ter lengte van 470 m zal dienen te worden vervangen door een p.v.c. leiding van grotere capa- citeit. Mede in verband met de in de toekomst te verwachten behoeften zal deze p.v.c. leiding een diameter dienen te krijgen van 160 mm. Voorts zal een aansluiting op de naar „Mariënheuvel" te leggen toevoerleiding moeten worden gemaakt door middel van een 160 mm p.v.c. leiding ter lengte van 240 m. Een en ander wordt verduidelijkt in een voor U bij de stukken ter inzage gelegde situatieschets. Voor een goed begrip van het vorenstaande wordt voorts nog opgemerkt, dat voor gietijzeren leidingen de inwendige diameter wordt vermeld en voor p.v.c. leidingen de uitwen- dige. Door deze verbinding zal de waterdruk in het zuidelijk deel der gemeente verbeterd worden en bovendien zal een eventuele breuk in de hoofdleiding in de Glipper Dreef minder ernstige gevolgen hebben, omdat het water in dat geval zal kunnen worden betrokken uit de hoofdleiding in de He- renweg. Nu voor de hiervoren omschreven doorverbinding mede gebruik zal worden gemaakt van de te leggen 110 mm p.v.c. toevoerleiding van de Glipper Dreef naar „Mariënheuvel", welke volgens de geldende voorschrif- ten voor rekening van „Mariënheuvel" komt, lijkt het ons billijk, dat de gemeente voor de helft in de kosten dezer leiding bijdraagt. Het tot stand brengen van de doorverbinding zal, inclusief de kosten van een thans nog ontbrekend gedeelte van de hoofdleiding in de Heren- weg ter hoogte van de Rijnlaan tot een lengte van 30 meter, een bedrag vergen, dat begroot wordt op f 17.500,Voor de helft der kosten van de toevoerleiding van de Glipper Dreef naar „Mariënheuvel" wordt geraamd f 4.350,—. Wij stellen U voor het in totaal voor rekening der gemeente komende bedrag van rond f 22.000,te onzer beschikking te stellen en daartoe het besluit, hetwelk U hierbij in ontwerp wordt aangeboden, vast te stellen. Heemstede, 22 april 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 31