60 2e Afd. 29 april 1964. KREDIET VOOR TREFFEN VAN VOORBEREIDINGEN VOOR DE DISTRIBUTIE VAN AARDGAS. Aan de Raad, Het is gewenst reeds thans een begin te maken met de voorbereidende werkzaamheden voor de distributie van aardgas. Uitstel van deze werk- zaamheden tot meer zekerheid bestaat omtrent het tijdstip waarop het aardgas voor onze gemeente beschikbaar zal komen zou kunnen leiden tot een opeenhoping van werk, dat niet in een kort tijdsbestek verricht kan worden. Ook personeels- en materiaalgebrek zullen dan een aanzienlijke vertraging in de overgang van stadsgas op aardgas kunnen veroorzaken. De voorbereidende werkzaamheden zullen voorshands kunnen bestaan uit het persen van de binnenleidingen in de aangesloten percelen en het controleren van de dienstleidingen, ter plaatse waar deze Ieidingen in de gevel komen. Door de hogere druk waaronder het gas aan de verbruikers geleverd zal worden zullen n.l. bestaande geringe lekkages gevaarlijk kunnen worden. Het ligt in de bedoeling dit werk uit te besteden. De kosten worden voorlopig begroot op 14,per perceel voor het persen der binnenleidin- gen en op f 12,50 per perceel voor de controle der dienstleidingen aan de geveldoorvoeringen. Deze kosten komen ten laste van het gasbedrijf even- als die van de voor eventueel herstel van de dienstleidingen benodigde materialen. Lekke binnenleidingen zullen door de plaatselijk erkende loodgieters moeten worden gerepareerd op kosten van de huiseigenaars. Het verdient aanbeveling thans ook een begin te maken met de om- bouw van de door het gasbedrijf in huur uitgegeven geisers. Om deze geisers geschikt te maken voor aardgas kunnen zij voorzien worden van Universeel branders. Dergelijke branders kunnen ook op stadsgas gebruikt worden en zijn t.z.t. door een eenvoudige ingreep geschikt te maken voor aardgas. In totaal zal met de hierboven omschreven werkzaamheden een bedrag van rond 400.000,gemoeid zijn. Een specificatie van dit bedrag ligt voor U bij de stukken ter inzage. Wij stellen U voor ons het benodigde krediet ter beschikking te stellen door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 22 april 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 33