62 2e Afd. 29 april 1964. DEELNEMING GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING NOORDHOLLANDSE BESTUURSSCHOOL. Aan de Raad, D.d. 12 november 1962 werd aan het bestuur van de afdeling Noord- Holland der Vereniging van Nederlandse Gemeenten machtiging verleend tot het treffen van voorbereidende maatregelen om te komen tot de op- richting van een bestuursschool in Noord-Holland. Door genoemd bestuur werd daarop een commissie in het leven geroe- pen om zich te dezer zake van voorlichting en advies te doen dienen. In het door haar uitgebrachte rapport komt de commissie tot de con- clusie, dat de huidige opleidingsvormen naar hedendaagse inzichten een achterstand vertonen en niet langer passen in een modern personeelsbe- leid, hetgeen bijv. ook blijkt bij vergelijking met het particuliehe bedrijfs- leven en enkele overheidsbedrijven bijv. P.T.T. Mede daardoor gaat er van de overheid als werkgeefster onvoldoende aantrekkingskracht uit op de abituriënten van u.l.o. en middelbare scholen. Deze ontwikkeling doet vol- gens de commissie de behoefte gevoelen om te komen tot de stichting van een bestuursschool. Uit een door haar ingestelde enquête meent de commissie te mogen afleiden, dat een bestuursschool in Noord-Holland levensvatbaarheid zal blijken te bezitten. Zij adviseert dan ook a. oprichting en instandhouding van een dergelijke school door de ge- meentebesturen en b. invoering van dagonderwijs (part-time) naar een geheel nieuw pro- gramma. Hoewel het in de bedoeling ligt t.z.t. tot een volledige dagopleiding aan de school te komen zal, om vooral de kleine- en kleinere gemeenten niet in moeilijkheden te brengen, met een gedeeltelijke dagopleiding, waarbij de studerende ambtenaar voor niet langer dan 1% 2 dagen aan de school behoeft te worden afgestaan, worden begonnen. De commissie heeft, zulks in navolging van de wijze waarop de be- stuursscholen in de provincies Overijssel en Drenthe in het leven zijn ge- roepen, gemeend te moeten adviseren tot oprichting van een bestuurs- school door samenwerking van de Noordhollandse gemeenten met als rechtsvorm een op grond van hoofdstuk I der wet Gemeenschappelijke Regeling tot stand gekomen gemeenschappelijke regeling, waarin ook aan de provincie medezeggenschap wordt toegekend. Aan de hand van de te verwachten leerlingenbezetting der school komt de commissie dan tot een kostenbecijfering, waarbij de bijdragen der ge- zamenlijke gemeenten worden begroot op f 65.000,De bijdragen der afzonderlijke gemeenten lopen daarbij naar gelang van de grootte der ge- meente op van f 0,03 per inwoner tot f 0,05 per inwoner, terwijl de ge- meente Amsterdam een vast bedrag van 20.000,verschuldigd zal zijn. Bij de bepaling dezer bedragen heeft de gedachte voorgezeten, dat juist de kleine gemeente dikwijls haar personeel, nadat dit een vakdiploma heeft behaald, ziet vertrekken naar een grotere gemeente, waar meer mo- gelijkheden voor positieverbetering bestaan. Voor onze gemeente worden de kosten, bij een volledig bezette bestuursschool met 10 klassen, geschat op 1.200,per jaar. Deze bezetting zal echter pas geleidelijk bereikt worden. Als plaats van vestiging beveelt de commissie de gemeente Haarlem aan. Zij stelt verder voor aan de school de naam te verbinden van Prof.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 37