64a/b 2e Afd. 29 april 1964. AANBKENGEN CENTBALE TELEVISIE-ANTENNES OP GEMEENTEWONINGEN. Aan de Raad, Het bestuur der woningbouwvereniging „de Haemstede" heeft zich tot ons gewend met het verzoek te bevorderen, dat zowel voor het complex van 36 etagewoningen aan de Sportparklaan/van Lyndenlaan en de daarbij staande 12 bejaardenwoningen aan de Ringvaartlaan/Ir. Lelylaan als voor het complex van 46 woningwetwoningen aan de Rijnlaan een centrale televisie-antenne wordt aangebracht. Wij menen, dat het inderdaad aanbeveling verdient daartoe over te gaan. Als gevolg van de invoering van het tweede televisieprogramma zullen n.l. velen, die tot dusverre hun antenne op zolder hadden ondergebraeht, deze, mêt de antenne voor het tweede programma op het dak gaan plaat- sen. De apparatuur van de antenne voor dit programma is n.l. zo gevoe- lig, dat zij niet binnenshuis kan worden aangebracht. Behalve dat de te verwachten sterke toeneming van het aantal buiten- antennes het esthetisch aanzien zeer nadelig zal beïnvloeden zullen ook de kosten van het onderhoud van daken en schoorstenen gaan toenemen. Voor de naaste toekomst valt niet te voorzien, dat door nieuwe techni- sche vindingen de ontvangst zonder buitenantenne mogelijk zal worden. Een centrale antenne betekent voor de bezitters van televisietoestellen een besparing, welke varieert van f 75,tot 200,al naar gelang slechts plaatsing van een tweede antenne nodig is dan wel tevens, zoals bij de oudere ontvangsttoestellen, een voorzetapparaat moet worden aan- geschaft. Het signaal van de tweede televisiezender wordt door de bij de centrale antenne behorende versterker n.l. zodanig gewijzigd, dat dit ook door oudere toestellen kan worden ontvangen. Wij achten het dan ook verantwoord, dat de volledige kosten van de centrale antenne door middel van een huurverhoging ten laste van de bewoners worden gebracht. Wij stellen U voor door vaststelling van nevensgaande ontwerp-besluiten ons de nodige kredieten voor de aanschaffing van de centrale antennes ter beschikking te stellen. Heemstede, 22 april 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 41