65 2e Afd. 28 mei 1964. CENTRALE VERWARMING DREEFSCHOOL. Aan de Raad, De installatie van de centrale verwarming in de openbare school aan het Julianaplein, de Dreefschool, is van een verouderd type. De twee ketels worden met cokes gestookt terwijl de bedrijfszekerheid niet groot meer is. Het is wenselijk de twee ketels te vervangen door één ketel, met olie te stoken. Hiervoor kan worden gebruikt de in 1960 aangeschafte ketel van het voormalige badhuis aan de Postlaan, die bij verkoop in 1963 aan de P.T.T. met bijbehorende apparatuur, oliebrander en tank, niet verkocht is. De capaciteit van de ketel is voldoende om daarmede de school, ook na het aanbrengen van de wasruimte, waartoe reeds is besloten, te verwar- men. De boekwaarde van de ketel met toebehoren bedraagt nog f 4.500, De kosten van het demonteren en weer monteren van de ketel, het ver- plaatsen van de tank, het reviseren van de oliebrander en het aanpassen op de installatie in de school worden geraamd op 4.350, De schoorsteenaansluiting moet worden gewijzigd, de instailatie moet thermisch worden beveiligd en voorzien worden van thermostajen, waar- door zij geheel automatisch is te regelen. De totale kosten van een en an- der worden met inbegrip van die voor het aanbrengen van een aparte aan- sluiting op het elektriciteitsnet en van die van het bedrijf voor Openbare Werken geraamd op f 2.475,hieronder is f 1.300,begrepen voor de zuiver bouwkundige werken. De verandering van het stooksysteem met bijkomende werken is te be- schouwen als „verandering van inrichting" in de zin van de Lager-onder- wijswet 1920. Na het gereedkomen van de installatie zullen de muren van de kelder moeten worden ontdaan van kolenstof en met muurverf worden geschil- derd; de kosten worden begroot op f 650, Wij stellen U voor tot verandering van inrichting van de Dreefschool over te gaan en ons het benodigde krediet te verlenen door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 20 mei 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard, De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 1