98 2e afd. 22 juli 1964 (iAllANTIK HYPOTHECAIRE GELDLENINGEN MET DE CO- OPERATIEVE LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ II.A. „CONCORDIA" TE UTRECHT Aan de Raad, Door tussenkomst van de Stichting Bemiddelend Orgaan ,,Rohyp", ge- vestigd te Rotterdam, is een verzoek ontvangen om ten behoeve van een aantal gegadigden voor de door de Stichting tot Bevordering van de Wo- ningbouw in de gemeente Heemstede aan de zuid-oostelijke grens van het plan Glip II te bouwen 19 eensgezinswoningen de geldlening te garan- deren, welke zij van de Coöperatieve Levensverzekering-maatschappij U. A. ,,Concordia" te Utrecht onder hypothecair verband zullen ontvangen ter financiering van de aankoop van een dergelijke woning. De grond, waarop deze woningen zullen worden gebouwd, werd bij besluit van Uw College d.d. 28 mei 1964, no. 71, aan de Stichting verkocht. Ingevolge artikel 7 van het Besluit bevordering eigen-woningbezit kan bij besluit van de gemeenteraad zekerheid worden gesteld voor de betaling van hoofdsom en rente van leningen onder verband van eerste hypotheek verstrekt mits: a. de aanvrage om zekerheid is gedaan door tussenkomst van een bemid- delend orgaan; b. de lening niet meer bedraagt dan 90% van de netto stichtingskosten; c. de lening een looptijd heeft van ten hoogste 30 jaren; d. de belanghebbende de leeftijd van 55 jaren nog niet heeft bereikt. De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid kan toezeggen, dat uit 's rijks kas voor 50% zal worden deeigenomen in een door de gemeente als gevolg van de zekerheidsstelling te lijden verlies. Wij stellen U voor aan de bewindsman een daartoe strekkend verzoek te doen. De voorwaarden waaronder „Concordia" bereid is de voor de finan- ciering benodigde gelden beschikbaar te stellen zijn: 1. Hypotheken tot 90% van de netto-stichtingskosten. 2. Rentevoet 5%. 3. Looptijd 30 jaren; aflossing bij wijze van annuïteit. 4. Afsluiting van een levensverzekering, die bij overlijden een uitkering garandeert ter grootte van de restant-schuld. 5. Garantie van de gemeente voor rente en aflossing van de hypotheek. Eén der gegadigden voor deze woningen maakt geen gebruik van een geméentelijke garantie. Op grond van de ingewonnen inlichtingen kunnen de deelnemers, ver- meld in de bij nevensgaand ontwerp-besluit behorende staat, financieel krachtig genoeg worden geacht hun uit de geldlening voortvloeiende ver- plichtingen na te komen. Wij stellen U voor de gevraagde garantie door vaststelling van het ont- werp-besluit te verlenen. Heemstede, 15 juli 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 25