91 2e afd. 22 juli 1964 2e WIJZIGING VAN DE UITKERINGS-EN PENSIOEN- VERORDENING WETHOUDERS 1963 De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: de Uitkerings- en Pensioenverordening Wethouders 1963, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 september 1963, nr 103, en gewijzigd bij raadsbe- sluit van 30 januari 1964, nr 25, te wijzigen als volgt: I a. In artikel 12, le lid, onder b, wordt de omschrijving van het begrip pensioen gelezen als volgt: een pensioen, krachtens deze verordening toegekend aan een gewe- zen wethouder. b. Het 2e lid van dit artikel wordt na het woord „krachtens" gelezen als volgt: deze verordening, is eerstbedoeld pensioen niet een pensioen in de zin van deze paragraaf. II In artikel 16, le lid, wordt in plaats van het woord „belanghebbende" gelezen „de echtgenoot" en wordt voor het eerste woord „bedrag" gelezen het woord ,,bedragen". III Het 3e lid van artikel 21 wordt gelezen als volgt: 3. Indien wegens eenzelfde sterfgeval voor een weduwe recht ontstaat zowel op een weduwenpensioen krachtens deze verordening als op een weduwenpensioen hetzij krachtens de bepalingen van hoofdstuk I der wet van 1 augustus 1956, stbl. 455, zoals deze is of zal worden ge- wijzigd, hetzij krachtens een provinciale of gemeentelijke verordening, als bedoeld in hoofdstuk II dier wet, dan wel op een weduwenpensioen krachtens de wet van 31 juli 1957, stbl. 324, zoals deze is of zal wor- den gewijzigd, wordt de tijd, welke voor de regeling van een dier pen- sioenen medetelt en niet daadwerkelijk gelijktijdig in de verschillende ambten is doorgebracht, slechts voor de regeling van het pensioen krachtens deze verordening medegeteld, indien die tijd bij dat we- duwenpensioen het hoogste bedrag oplevert. IV In de tweede zin van het tweede lid van artikel 26 wordt na ,,toeko- men" een komma geplaatst en wordt het resterende deel van deze zin gelezen als volgt: „hetzij krachtens de bepalingen van hoofdstuk I der wet van 1 augustus 1956, stbl. 455, zoals deze is of zal worden gewijzigd, het- zij krachtens een provinciale of gemeentelijke verordening, als bedoeld in hoofdstuk II dier wet, dan wel krachtens de wet van 31 juli 1957, stbl. 324, zoals deze is of zal worden gewijzigd, dan komen door de toekenning op haar verzoek van een dezer pensioenen de aan deze verordening te ontlenen rechten op weduwenpensioen te vervallen. V In artikel 27 worden tussen de woorden „in" en „artikel" ingevoegd de woorden ,,de eerste volzin van". VI a. In artikel 28, le lid, onder b, wordt de omschrijving van het be- grip pensioen gelezen als volgt: een weduwenpensioen, toegekend krachtens deze verordening.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 3