117 3e afd. 29 oktober 1964 VERORDENING PRECARIORECHTEN. Aan de Raad, De geldende verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van openbare gemeentegrond en openbaar gemeentewater werd vastge- steld bij raadsbesluit van 29 september 1932. Het is noodzakelijk de redaktie van de verordening te herzien met in- achtneming van hedendaagse inzichten. Bovendien achten wij het gewenst enkele tarieven te verhogen. De meeropbrengst voortvloeiende uit deze verhoging ramen wij op Ter toelichting voorts nog het volgende. Belastingplicht, artikel 2 De belastingplicht is zodanig omschreven, dat gebruikers van grond of water niet in eigendom maar wel in beheer en onderhoud van de gemeente in de heffing kunnen worden betrokken. De belastingplicht is niet meer gebonden aan de vergunninghouder, daar dit in de praktijk aanleiding geeft tot moeilijkheden. In het algemeen blijft echter de vergunninghouder de aansprakelijke persoon. Vrijstellingen, artikel 22 Het aantal vrijstellingen is uitgebreid. Met name ten behoeve van in- stellingen als de P.T.T., A.N.W.B. en de K.N.A.C. Navordering, artikel 24 Om zo nodig een navorderingsaanslag te kunnen opleggen dient de ver- ordening hiertoe de bevoegdheid te verlenen. Delegatie, artikel 26 Zoals ook bij de andere plaatselijke belastingen gebruikelijk is, is het praktisch de beslissing op bezwaarschriften en de vaststelling van' kohie- ren te delegeren aan de chef van de afdeling belastingen. Strafbepaling, artikel 29 In verband met de opgenomen verplichting tot het verstrekken van in- lichtingen kan een strafbepaling niet worden gemist. TARIEVEN Algemeen tarief, artikel 6 Dit recht wordt verhoogd van 4,— tot f 7,50 per m2 per jaar. Geraamde meeropbrengst 750,per jaar. Benzine- en oliepompinstallaties, artikel 8 Het recht wordt gebracht van 150,— op 200,— per pomp per iaar Geraamde meeropbrengst 1700,per jaar. Kelderingangen, lichtgaten, stoepen, artikel 11, 12, 17 In het algemeen wordt het recht verhoogd van 0,50 per m2 tot 1 per m2. Het gebruik van grond voor dit doel beperkt zich in de regel tot 1 of 2 m2 per geval. Geraamde meeropbrengst 50,per jaar.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 1