125 3e afd. 29 oktober 1964 2. Met toestemming van burgemeester en wethouders kan van het in lid 1 bepaalde worden afgeweken. Artikel 5. Aanvang en einde belastingplicht. 1. De belastingplicht vangt aan met ingang van de maand, waarin voor het eerst van de dienst gebruik wordt gemaakt. 2. De belastingplicht eindigt op de laatste dag van de maand, waarin voor de laatste maal van de dienst gebruik is gemaakt. Artikel 6. Inning. 1. De inning van het verschuldigde recht geschiedt door de boekhouder van het gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijf. 2. Zij vindt plaats na afloop van elk tijdvak van twee kalendermaanden. 3. Zij geschiedt door aanbieding van een nota aan belastingschuldige, welke moet worden voldaan binnen acht dagen na de aanbieding. Artikel 7. Invordering. Bij niet of niet tijdige betaling van het recht geschiedt de invordering overeenkomstig het bepaalde in de artikeien 291 tot en met 295 van de gemeentewet. Artikel 8. Gegevens verschuldigd recht. De directeur van Openbare Werken stelt de door gebruikers verschul- digde bedragen vast en verstrekt aan de boekhouder van het gas-, duin- water- en elektriciteitsbedrijf tijdig alle voor de inning van het recht nodige gegevens. Artikel 9. Wijziging omstandigheden. Het gedurende een tijdvak als bedoeld in artikel 6, lid 2 verlaten van een gebouw of van een gedeelte van een gebouw door een belastingplich- tige en het direet daarna betrekken van een ander gebouw of een gedeelte van een gebouw in de gemeente, alwaar de belastingplichtige wederom gebruik maakt van de in artikel 1 bedoelde dienst, wordt geacht geduren- de dit tijdvak geen wijziging in de belastingplicht te brengen. Artikel 10. Aangifte. 1. Aan de gebruikers van gebouwen of gedeelten van gebouwen kunnen voor het verstrekken van inlichtingen ten behoeve van de juiste heffing van het recht, formulieren ter invulling worden aangeboden. 2. Burgemeester en wethouders stellen het model van de in lid 1 bedoelde formulieren vast. 3. Ieder, aan wie een of meer formulieren, als in lid 1 bedoeld, is of zijn uitgereikt, is verplicht dit of deze duidelijk, volledig en naar waarheid

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 35