128 4e afd. 29 oktober 1964 KKEDIET VOOR INKICHTING EN GRONDKOSTEN POLITIEBUKEAU Aan de Raad, Ten behoeve van de bouw van een politiebureau aan de Cruquiusweg verleende U ons in totaal een krediet van f 1.610.000,(Uw besluiten d.d. 29 juni 1961, no. 84 en 9 oktober 1963, no. 105). In dit bedrag waren de kosten van sleehts enkele onderdelen van de inrichting begrepen, namelijk die van de technische installaties. De verdere inrichting is tot dusverre nog buiten beschouwing gebleven. Blijkens de voor U ter inzage gelegde begroting worden de kosten van deze inrichting geraamd op rond 152.000, Een toelichting op de voornaamste onderdelen van de begroting is even- eens voor U ter visie gelegd. Het bij de bouw van het politiebureau betrokken terrein is in totaal ongeveer 3170 m2 groot. Ingevolge raadsbesluit van 2 mei 1935, no. 42, is een gedeelte hiervan, namelijk 930 m2, voorlopig gereserveerd voor de brandweer. Op de grondkosten ad 5.705,is niet afgeschreven, ter- wijl ook geen rentebijschrijving heeft plaatsgehad. Deze grond staat der- halve nog voor 5.705,te boek. Dit bedrag dient thans bij de stichtings- kosten van het politiebureau te worden gevoegd, waarna het in de gebrui- kelijke termijn van 75 jaren kan worden afgeschreven. De overige benodigde grond, dus ongeveer 2240 m2, is ingebracht in het Gasbedrijf en moet door dit bedrijf aan de gemeente worden geleverd. Overeenkomstig het bepaalde in de Beheersverordening voor de gemeen- tebedrijven moet in een dergelijk geval de gemeente als een particuliere koper worden behandeld, tenzij Uw Raad anders beslist. Nu het terrein voor het Gasbedrijf steeds een deel van zijn bezittingen heeft gevormd, dus als een soort reserve heeft gefungeerd, achten wij het mede gelet op het feit dat de reserves van dit bedrijf toch reeds mini- maal zijn en voor de omschakeling op aardgas grote bedragen vereist zijn uit bedrijfseconomisch oogpunt niet juist een lagere prijs te ver- goeden dan bij verkoop aan een particulier zou worden bedongen. Het betalen van een lagere vergoeding zou in feite betekenen dat het Gas- bedrijf een deel van de kosten van het politiebureau zou dragen, hetgeen mede met het oog op de eventueel te verkrijgen rijksvergoeding onge- wenst is. De juiste prijs ligt naar ons oordeel op f 40,per m2. In totaal moet derhalve o.i. een bedrag van 2240 X f 40,J- f 5.705, f 95.305,ten laste van de stichtingskosten van het politiebureau wor- den gebracht. Wij stellen U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit de vereiste kredieten te verlenen en de van het Gasbedrijf benodigde grond tegen een prijs van 40,per m2 uit dit bedrijf te nemen. Heemstede, 14 oktober 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 45