129 4e afd. 29 oktober 1964 OVERDEKKING INSTRUCTIEBASSIN NIEUWE ZWEMINRICHTING Aan de Raad, Zoals U bekend is bestaat in deze gemeente grote behoefte aan een overdekt instructiebad. Ook in de vergaderingen van Uw Raad is meer- malen op deze behoefte gewezen. Bij het beschikbaar stellen van de benodigde kredieten voor de bouw van de zweminrichting aan de Sportparklaan werd reeds enigermate reke- ning gehouden met de toekomstige overdekking van het bij deze inrich- ting geprojecteerde instructiebassin. Blijkens ons voorstel d.d. 27 juni 1963, no. 71, is met het oog hierop o.m. een zwaardere fundering toe- gepast. Tijdens de bouw van de nieuwe zweminrichting bleek meer en meer de wenselijkheid deze overdekking reeds dadelijk te doen plaatsvinden. Zou namelijk het instructiebad eerst als een open bad worden afgebouwd, dan zou een latere overkapping vrij veel extra kosten met zich brengen. Een overdekt bassin vraagt bij voorbeeld een geheel andere afwerking dan een open bassin; dit geidt met name voor de binnenbekleding (vloeren en wanden) en voor de perrons. Verder zal bij directe uitvoering van de over- dekking de noodzakelijke verwarming van de filterkelder van de open inrichting kunnen geschieden met de centrale verwarming van het instruc- tiebad; bij veel latere overkapping zou eerst een voorlopige, vrij kostbare elektrische verwarmingsapparatuur moeten worden aangeschaft. De extra kosten bij latere overdekking liggen in de orde van grootte van f 50.000, Voorts bleek dat de exploitatie van een overdekt instructiebad zeer waarschijnlijk geen noemenswaardige belasting van de gemeentebegro- ting met zich zal brengen (zie hierna). Op grond van een en ander hebben wij besloten het instructiebassin voorshands niet verder als open bad te doen afbouwen dan met het oog op een spoedige overkapping verantwoord is. Tevens hebben wij een plan voor overdekking doen ontwerpen door de architect van de zweminrichting, de heer H. Wesselo te Bussum. Dit plan heeft inmiddels de instemming van het Adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verkregen. De kosten worden geraamd op f 600.000,daarbij is er uiteraard van uitgegaan, dat de overdekking zal plaatsvinden op de reeds aanwezige fundering. Het plan en de begroting liggen voor U ter inzage. Tevens hebben wij een begroting voor U ter visie gelegd van de hogere exploitatiekosten van een overdekt instructiebad ten opzichte van een niet-overdekt bassin. Hieruit blijkt dat deze meerkosten worden geraamd op f 2.400,per jaar. Bij de becijfering van dit bedrag is rekening gehouden met een jaar- lijkse rijksbijdrage van 35.000,op grond van de financiële verhou- dingswet; een regeling tot het verlenen van dergelijke bijdragen, welke ongeveer analoog zal zijn aan die welke geldt met betrekking tot de gym- nastieklokalen, verkeert volgens verkregen inlichtingen in een vergevor- derd stadium van voorbereiding en zal naar verwachting spoedig worden vastgesteld. Verder is uiteraard rekening gehouden met het vervallen van de kosten welke de gemeente thans maakt voor het schoolzwemmen door de leer- lingen van de tweede klassen der lagere scholen, hetwelk in Haarlem plaatsvindt. Wij vestigen er verder Uw aandacht op, dat bij de raming van de in- komsten is uitgegaan van tarieven welke mede gezien de elders gel- dende bedragen o.i. niet aan de hoge kant zijn. Tegenover de genoemde meerkosten staan uiteraard grote voordelen, welke niet in cijfers kunnen worden uitgedrukt. Als voornaamste noemen wij de mogelijkheid dat aan de leerlingen van de lagere scholen op grotere

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 47