131 2e afd. 29 oktober 1964 ELEKTRICITEITSLEVERING AAN SEMINARIE HAGEVELD Aan de Raad, Bij Uw besluit van 27 juli 1961 no. 99 werd een krediet van 9.300, beschikbaar gesteld voor de verbetering der elektriciteitsvoorziening van het Seminarie Hageveld. In dat bedrag was 3.300,begrepen voor de te leggen hoogspanningskabel. Op grond van artikel 10 der gas-, duinwater- en elektriciteitsverorde- ning, volgens welk artikel de gemeente de kosten van de dienstaanleg slechts tot een meter over de grens van het erf van de aangeslotenen voor haar rekening neemt, werd het Seminarie belast met een bedrag van niet minder dan 11.200,aan kabelkosten. Wij schreven met betrekking tot deze kwestie destijds in ons voorstel: „Wij hebben daarom naar een oplossing gezocht, waardoor een billijker verdeling der kosten tussen het Seminarie en de gemeente zou kunnen worden bereikt. Deze mogelijkheid zou zich kunnen voordoen wanneer het pad, dat loopt van het einde van de Nijverheidsweg tot aan het pad, dat leidt naar de Kwakelbrug over het Heemsteeds Kanaal en dat thans eigen- dom van het Seminarie is, aan de gemeente wordt overgedragen in ver- band met eventuele wijziging van de bestemming van het aangrenzend terrein. In dat geval zou dus de kabel daar in gemeentegrond hebben kunnen komen te liggen en dan dus voor rekening der gemeente gekomen zijn, waardoor de kabelkosten voor de gemeente met 4.700,zouden vermeerderen en die voor het Seminarie met een gelijk bedrag zouden verminderen. Wij zouden dit bedrag aan het Seminarie willen uitkeren indien de gemeente voor het eerdergenoemde doel het pad in eigendom zou willen verkrijgen en de behoefte daaraan zich vöôr 1 mei 1963 doet gevoelen. Wanneer die omstandigheid zich zou voordoen zullen wij Uw Raad alsnog om een krediet tot dit bedrag verzoeken." De hierboven bedoelde grond zal binnenkort gedeeltelijk aan de gemeente in eigendom worden overgedragen. De door het Seminarie betaalde kabel zal daardoor over een lengte van plus minus 87 meter in gemeentegrond komen te liggen. Het bedrag van 4.700,was gebaseerd op een kabellengte van ongeveer 125 meter. Wij achten het juist, dat nu een evenredig deel van laatstgenoemd bedrag en wel 3.275,voor rekening der gemeente wordt genomen. Een daartoe strekkend ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vast- stelling aan. Heemstede, 14 oktober 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 51