134 4e afd. 29 oktober 1964 OVERNAME IJSBAAN VAN IJSVERENIGING „DE VOLHARDING" Aan de Raad, Het bestuur van de ijsvereniging ,,De Volharding" is niet langer in staat om de ijsbaan aan de Wagnerkade te exploiteren. Het heeft ons ver- zocht de ijsbaan door de gemeente te doen overnemen en de Stichting Heemsteedse Sportparken met het beheer te belasten. Het bestuur is tot deze stap gekomen, doordat men geen personen meer kan vinden, die bereid zijn een bestuursfunctie te aanvaarden, doordat de problemen ten aanzien van het aantrekken van personeel steeds groter worden en omdat de huidige financiële positie van de vereniging te zwak is. Daar wij momenteel een onderzoek doen instellen naar de mogelijkheid om het tennispark Groenendaal gedurende het winterseizoen als ijsbaan in te richten, hebben wij ons bij het onderzoek naar de financiële consequen- ties van overname door de gemeente op het standpunt gesteld, dat de ijs- baan nog één jaar gebruikt moet kunnen worden. Gebleken is, dat aan gebouwen, afscheidingen en terrein voorzieningen tot een totaal-bedrag van ongeveer 4.000,moeten worden getroffen. De helft van dit bedrag wordt gedekt door het over te nemen kassaldo van de vereniging, dat ongeveer 2.000,bedraagt. Gezien dit bedrag achten wij overname door de gemeente alleszins ver- antwoord. Wij stellen U daarom voor door vaststelling van het besluit, hetgeen U hierbij in concept wordt aangeboden, tot machtiging tot overname van de ijsbaan alsmede tot beschikbaarsteiling van het benodigde krediet ad 4.000,te besluiten. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 21 oktober I. burgemeester en wethouders te machtigen tot: a. overname van de ijsbaan met uitrusting en kassaldo van ongeveer 2.000,van de ijsvereniging „De Volharding"; b. het in beheer geven van de ijsbaan aan de Stichting Heemsteed- se Sportparken; II. burgemeester en wethouders voor het treffen van noodzakelijke voor- zieningen met betrekking tot de ijsbaan een krediet van /4.000,ter beschikking te stellen. Heemstede, 21 oktober 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. 1964; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 oktober 1964. De voOTzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 57