140 4e afd. 26 november 1964 BEBOUWDE KOM INGEVOLGE DE BOSVVET Heemstede, 11 november 1964. Aan de Haad, Bij Uw besluit van 30 januari 1964, nr. 13, goedgekeurd door de gede- puteerde staten dezer provincie bij besluit van 18 februari d.o.v., nr. 51, stelde U ter voldoening aan het bepaalde in artikel 1, vijfde lid, van de Boswet de grens van de bebouwde kom dezer gemeente vast. Deze grens vait nagenoeg geheel samen met de ingevolge de Wegenwet geldende kombegrenzing. Uw aangehaalde besluit heeft consequenties welke destijds niet zijn voorzien. De grens werd namelijk zodanig vastgesteld, dat o.m. het aan de gemeente in eigendom toebehorende landgoed Meer en Berg binnen de bebouwde kom ligt. Sedert 1 januari 1950 ontvangt de gemeente in de kosten van instandhouding van dit landgoed een jaarlijkse bijdrage van het rijk; deze wordt telkens voor vijf jaren vastgesteld en bedraagt tot en met 1964 f 3800,per jaar. De toekenning van deze bijdragen, welke nog tot en met 1979 zouden kun- nen worden genoten, is thans gebaseerd op artikel 11 van de Boswet. Dit artikei is evenwel evenals trouwens het grootste gedeelte van de overige artikelen van de Boswet niet van toepassing op houtopstanden binnen de bebouwde kom. Voor de jaren 1965 en volgende zou de gemeente be- doelde bijdragen derhalve moeten derven indien de grens van de bebouwde kom wordt gehandhaafd zoals deze is vastgesteld. Naar onze mening bestaat er geen enkel bezwaar tegen de grens zo- danig te wijzigen dat het landgoed Meer en Berg, dat in feite toch geen deel uitmaakt van de bebouwde kom, daar buiten valt. Tevens dienen o.i. de gronden in het uitbreidingsplan „Glip II", die binnen afzienbare tijd bebouwd zullen zijn, binnen de bebouwde kom te worden getrokken. De door ons voorgestelde nieuwe begrenzing is aangegeven op de voor u ter inzage gelegde tekening. Deze tekening heeft met een ontwerp-raadsbesluit gedurende de daar- voor gestelde termijn voor een ieder ter secretarie ter visie gelegen; van de gelegenheid tot het inbrengen van bezwaren is geen gebruik gemaakt. Wij stellen u derhalve voor onder intrekking van uw besluit d.d 30 januari 1964, nr. 13, als grens van de bebouwde kom dezer gemeente vast te stellen de grens welke op vorenbedoelde tekening met rode kleur is aangegeven. Een ontwerp-besluit voegen wij hierbij. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, P. M. van Drooge l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 9