153 4e afd. 18 december 1964 SUBSIDIES VOOK DE UITZENDING VAN KINDEREN. Heemstede, 25 november 1964. Aan de Raad, Met ingang van 1964 is de bijdrage voor de uitzending van zwakke, geestelijk herstel behoevende en gebrekkige kinderen naar herstellings- oorden en gezondheidskolonies verhoogd van 2,tot f 4,per kind per verpleegdag. Deze verhoging was noodzakelijk, omdat de verpleeg- prijs belangrijk was gestegen. Per 1 juni 1963 bedroeg deze gemiddeld 8,per dag. Het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezond- heidskolonies, dat mét de Ned. Kath. Vereniging voor Kinderuitzending voor deze bijdrage in aanmerking komt, heeft thans verzocht de bijdrage met ingang van 1965 tot f 6,per kind per verpleegdag te verhogen, omdat de verpleegprijs per 1 jan. 1964 op f 9,75 is bepaald en met ingang van 1965 ongeveer f 10,zal gaan bedragen. De verpleegprijs, welke de Kath. vereniging m.i.v. 1965 in rekening wordt gebracht, zal ongeveer even hoog zijn. Van rijk en provincie ontvangen de verenigingen voor elk uitgezonden kind een subsidie van resp. f 0,80 en 1,20 per verpleegdag. Het verschil tussen het bedrag van het subsidie en de verpleegprijs wordt gefinancierd uit ouderbijdragen, giften van particulieren, inkomsten welke men ver- krijgt door het organiseren van bazars, oliebolienacties en dergelijke en, voor wat de Katholieke vereniging betreft, bovendien uit bijdragen van de kerk. Tot nu toe is men er steeds in geslaagd de benodigde gelden bij elkaar te krijgen. De verhoging van de verpleegprijs per 1 januari j.l. en de aanstaande verhoging per 1 januari 1965 betekenen echter een belangrijke verzwaring van de lasten. Gezien het belang van de werkzaamheid van genoemde verenigingen voor de volksgezondheid stellen wij U daarom voor het subsidie met ingang van 1965, overeenkomstig het verzoek van het Centraal Genootschap, tot 6,per kind per verpleegdag te verhogen en het onder volgno. 04.090 in de begroting v'oor 1965 geraamde bedrag ad f 3.500,daartoe met f 1.500,te verhogen. Onder volgno. 04.200 is in de begroting voor 1965 een bedrag van f 200, geraamd voor de uitzending van kinderen naar pleeggezinnen. De bijdrage, welke aan de Commissie Kinderuitzending van de St. Vincentiusvereniging en de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente wordt verleend, voor de uitzen- ding gedurende 2 3 weken van jongens en meisjes uit arme en behoef- tige gezinnen naar pleeggezinnen op het piatteland, is met ingang van 1962 vastgesteld op 4,per kind. De kosten van deze uitzending bedragen thans tenminste 45,per kind. Een gedeelte van dit bedrag wordt, voor zover mogelijk, door de ouders betaald, terwijl de Commissie Kinderuitzending en de Diaconie der Ned. Herv. Kerk het restant betalen. Gezien de algemene stijging van het prijspeil achten wij verhoging van de bijdrage op zijn plaats.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 11