155 2e afd. 18 december 1964 JAARGELD MEVROUW A. DISSELKOEN-VAN HINTE Heemstede, 9 december 1964. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 5 maart 1956, no. 29, werd aan mevrouw A. Dissel- koen-van Hinte, boven het haar toekomende pensioen als weduwe van de op 5 februari 1956 overleden wethouder onzer gemeente de heer H. J. W. B. Disselkoen, een jaargeld toegekend, uit te keren uiterlijk tot het bereiken van de 65-jarige leeftijd, met dien verstande, dat, indien haar financiële omstandigheden tot dat tijdstip een zodanige wijziging zouden ondergaan, dat aan dit besluit de grondslag geacht kan worden te zijn ontvallen, tot herziening c.q. intrekking daarvan zou worden overgegaan. Het jaargeld, aanvankelijk bepaald op 804,en iater verhoogd tot 972,werd bij Uw besluit van 29 oktober 1959, no. 158, te rekenen met ingang van 1 oktober 1959 teruggebracht tot f 360,omdat mevrouw Disselkoen van die datum af aanspraak maakte op een algemeen wedu- wenpensioen krachtens de Algemene Weduwen- en Wezenwet. In het jaargeld werd sindsdien geen verandering gebracht. Het zou op 31 de- cember a.s. komen te vervallen, op welke datum mevrouw Disselkoen de leeftijd van 65 jaar bereikt. Het totaal van haar inkomsten uit hoofde van het pensioen als weduwe van een wethouder, het weduwenpensioen op grond van de Algemene We- duwen- en Wezenwet en het meergenoemde jaargeld bedraagt thans f 3.678,—. Mede als gevolg van de optrekking der A.O.W.-uitkeringen met ingang van 1 januari 1965 zouden haar inkomsten uit bovengenoemde bronnen met uitzondering van het jaargeld, f 3.684,per jaar gaan bedragen. Wij achten het minder juist, dat mevrouw Disselkoen van deze optrek- king geen enkel profijt zou hebben en stellen U daarom voor haar in- gaande 1 januari 1965 opnieuw een jaargeld toe te kennen van f 360, onder dezelfde restrictie welke daarbij tot dusverre heeft gegolden, en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: aan mevrouw de weduwe H. J. W. B. Disselkoen, geboren A. van Hinte, met ingang van 1 januari 1965 een jaargeld toe te kennen ten bedrage van 360,met dien verstande, dat, indien haar financiële omstandig- heden een zodanige wijziging zullen ondergaan dat aan dit besluit de grondslag geacht kan worden te zijn ontvallen, tot intrekking daarvan zal worden overgegaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 18 december 1964. De Raad voornoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 15