158 2e afd. 18 december 1964 GARANTIE GELDLENING WONINGBOUWVERENIGING „DE HAEMSTEDE" De Raad der gemeente Heemstede; Gezlen het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: zich ten behoeve van de Naamloze Vennootschap Bank voor Nederland- sche Gemeenten^ gevestigd te 's-Gravenhage, onder afstanddoening van de voorrechten van uitwinning en schuldsplitsing en van alle andere voor- rechten en exceptiën bij de wet aan borgen toegekend of nog toe te ken- nen, speciaal van de voorrechten, welke zij te harer bevrijding zou kunnen ontlenen aan het bepaalde in de artikelen 1466, 1885, 1886 en 1887 van het Burgerlijk Wetboek, borg te stellen voor de richtige betaling van rente en aflossing, voortspruitende uit de overeenkomst, welke door de wo- ningbouwvereniging „de Haemstede", gevestigd te Heemstede, (hierna te noemen ,,de Haemstede") ten behoeve van de bouw van 12 premie-huur- woningen aan de Korhoenlaan met voornoemde bank terzake van een geldlening groot f 390.000,zal worden gesloten, zulks met inachtneming van het na volgende: 1. „De Haemstede" verplicht zich op eerste aanzegging van burgemeester en wethouders aan de gemeente onder de gebruikelijke bedingen het recht van eerste hypotheek te verlenen op deze 12 woningen; 2. „De Haemstede" zal er zorg voor dragen, dat de 12 woningen ge- durende de looptijd der lening bij een maatschappij ter goedkeuring van burgemeester en wethouders zodanig zijn verzekerd tegen brand- schade, dat de kosten van herstel of wederopbouw, volledig uit de assurantiepenningen kunnen worden voldaan 3. „De Haemstede" verbindt zich geen wijziging noch geheel noch ge- deeltelijk in de bestemming der 12 woningen te brengen, dan met toestemming van burgemeester en wethouders en voorts onder de voorwaarden en bepalingen, welke burgemeester en wethouders overigens nodig zullen oordelen. De Raad voornoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 24