37 4e afd. 25 februari 1965 TOEPASSING BOUWEXPLOITATIE-VEROKDENING VOOR LANDGOED ,,DE HARTEKAMP" Heemstede, 10 februari 1965. Aan de Raad, Ingevolge artikel 1 van de „Algemene bepalingen voor het in bouwex- ploitatie brengen van gronden door particulieren in de gemeente Heem- stede", vastgesteld bij raadsbesluit van 28 december 1937, no. 128, kan het in bouwexploitatie brengen van gronden slechts geschieden met mede- werking van de gemeente en met inachtneming van het bepaalde in af- deling V, paragraaf 2 der Bouw- en woningverordening, regelende de aan- leg van wegen. Deze medewerking wordt verleend mits o.m. voor de op de gronden te stichten bebouwingen gelegenheid bestaat tot behoorlijke af- voer van faecaliën, huis- en hemelwater en bedrijfswater. Op grond van artikel 2 van genoemde verordening stelt Uw Raad in elk voorkomend geval de verplichtingen vast welke met betrekking tot het in bouwexploitatie te brengen complex gronden uit het verlenen van de benodigde medewerking voortvloeien. Krachtens artikel 11 moet de eigenaar der gronden aan de gemeente een bijdrage betalen in de kosten van o.m. de aanleg van rioleringen en in die van inrichtingen tot afvoer en zuivering van rioolstoffen. De eerste bijdrage wordt ingevolge artikel 12 berekend naar de opper- vlakte grond welke als bouwterrein in exploitatie wordt genomen en de tweede naar evenredigheid van het volgens schatting op de zuiveringsin- richting aan te sluiten aantal woningen. De bijdrage in de kosten van de riolering werd laatstelijk bepaald op 800,per ha en die in de kosten van de zuiveringsinrichting op f 40,per te stichten woning of f 10,per bewoner. Vorenbedoelde verplichtingen moeten thans worden vastgesteld in ver- band met de bouw van enkele paviljoens op het landgoed „De Hartekamp" door de Orde van de Broeders Penitenten. Bij algehele verwezenlijking van de bouwplannen, welke zijn gebaseerd op een aantal bewoners van 462, zal verschuldigd zijn: 26,8121 (oppervlakte bouwterrein) x 800,21.450, 462 (aantal bewoners) x 10,4.620, Totaal 26.070,— Binnenkort zal ongeveer de helft van het bouwplan gerealiseerd zijn; het aantal bewoners kan dan op 210 worden gesteld. De verschuldigde bijdragen dienen daarom naar onze mening voorlopig te worden bepaald op 13 x 800,1- 210 x 10,12.500, Wij stellen U voor de bijdragen overeenkomstig het bovenstaande vast te stellen. Een ontwerp-besluit bieden wij U daartoe aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 39